piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyINNESzejowie czwarci na Karowej

Szejowie czwarci na Karowej

Jarosław i Marcin Szejowie zajęli 5. miejsce w 59. Rajdzie Barbórka. Załoga Hyundaia i20 R5 zwieńczyła sezon 4. miejscem na Ogólnopolskim Kryterium Asów na ulicy Karowej. To był świetny finisz sezonu w wykonaniu duetu reprezentującego barwy Hyundai Poland Racing.

W sobotę, 4 grudnia, rozstrzygnęły się losy 59. Rajdu Barbórka. Bracia Szejowie co oes notowali czasy w ścisłej czołówce. Dwukrotnie wbili się do pierwszej czwórki – na Służewcu oraz Bemowie. Załoga Hyundai Poland Racing do samego końca walczyła o podium. Ostatecznie bracia z Ustronia ukończyli imprezę na 5. miejscu, ze stratą zaledwie 2,34 s do „pudła”.

Tuż po zakończeniu próby na Autodromie Bemowo, Jarosław Szeja spotkał zwycięzcę charytatywnej licytacji na rzecz Fundacji Fascynujący Świat Dziecka. Zwycięzca zasiadł na prawym fotelu Hyundaia i20 R5 i po chwili przemierzał wspólnie z kierowcą widowiskową próbę przy siedzibie Automobilklubu Polski. To dostarczyło mu ogromnej dawki emocji i adrenaliny. A to wszystko w szczytnym celu.

Tradycyjnie, na koniec imprezy odbyło się niezwykle prestiżowe, legendarne Ogólnopolskie Kryterium Asów na ulicy Karowej. Tam Szejowie wykręcili kapitalny 4. czas. To był bardzo udany koniec tego trudnego sezonu.

Jarosław Szeja: – Jesteśmy zadowoleni z tego, jak zaprezentowaliśmy się w Rajdzie Barbórka. Trochę szkoda, że ostatecznie nie udało się stanąć na podium, ale opuszczaliśmy Warszawę z podniesioną głową. Pokazaliśmy, że kiedy wszystko gra, to jesteśmy w stanie kręcić konkurencyjne czasy. To była naprawdę fajna walka. Ciekawy, wymagający rajd z finiszem na legendarnej Karowej. Jazda dla tych tysięcy kibiców to jest naprawdę niesamowite przeżycie. Dziękuję wszystkim naszym partnerom. Oni byli z nami w trakcie całego sezonu i to dzięki nim mogliśmy pojawić się też w Warszawie, na Karowej. To był dobry koniec sezonu. Teraz pora na przygotowania do kolejnego!

Partnerami załogi są: GK Forge, Fascynujący Świat Dziecka, Future Group, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Ultramed Tychy, Gastro Boss, Erdol Haus, Polsprzęt, Millers Oils Polska, Kowax, Gulf Race Fuels Distribution EU, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Silesia Business Hub, 2Brally i Hyundai Poland Racing.

Wyniki 59. Rajdu Barbórka (TOP5):

  1. Kajetanowicz / Szczepaniak 18:35.42
  2. Marczyk / Gospodarczyk +21.09 s
  3. Ratajczyk / Szcześniak +39.76 s
  4. Chuchała / Rozwadowski +41.37 s
  5. Szeja / Szeja +42.10 s

 

Wyniki Kryterium Asów na Karowej (TOP5):

  1. Kajetanowicz / Szczepaniak 1:54.14
  2. Marczyk / Gospodarczyk +1.45 s
  3. Ratajczyk / Szcześniak +2.63 s
  4. Szeja / Szeja +4.09 s
  5. Kabaciński / Kuśnierz +5.57 s
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE