Szejowie kończą 8. Tech-Mol Rally – Tarmac Masters 2024 na podium

Jarosław i Marcin Szejowie w znakomity sposób rozpoczęli sezon rajdowy 2024. Bracia z Ustronia wystartowali w 8. Tech-Mol Rally, który stanowił 1. rundę cyklu rajdów okręgowych Tarmac Masters. W trakcie imprezy z bazą w Nowej Rudzie Szejowie wygrali najwięcej odcinków specjalnych i do samego końca walczyli o zwycięstwo.

Jarosław i Marcin Szejowie rozpoczęli rajdowy sezon 2024. Pierwszym startem dla braci z Ustronia był 8. Tech-Mol Rally, który stanowił 1. rundę sezonu Tarmac Masters. Przed jego rozpoczęciem załoga GK Forge LOTTO Rally Team zaliczyła rozbudowany program testowy. W celu „rozprostowania kości” po zimie jeździli Subaru Imprezą, zaś następnie przesiedli się do swojego nowego auta – Skody Fabii Rally2 evo, którym startowali będą w pełnym sezonie mistrzostw Polski.

Szejowie podkreślali, że podczas imprezy w Nowej Rudzie skupią się na treningu i przygotowaniach do Rajdu Świdnickiego. Zapoznawanie z nowym autem przebiegało bardzo dobrze. Spośród 7 rozegranych odcinków specjalnych Szejowie wygrali 4. Walkę o zwycięstwo toczyli do samego końca, przegrywając ją ostatecznie o zaledwie 4,3 s i zajmując 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team pokonała przy okazji kilka załóg, z którymi będzie rywalizować w mistrzostwach Polski, co jest znakomitym prognostykiem przed Rajdem Świdnickim.

Jarosław Szeja: Tech-Mol Rally traktowaliśmy oczywiście w formie treningu, natomiast zawsze dobrze jest porównać czasy z rywalami i trochę się pościgać. To szczególnie istotne, że nasi rywale z mistrzostw Polski bardzo dobrze znają swoje samochody, a my tak naprawdę dopiero uczymy się naszej Skody. Wygrane odcinki specjalne i 2. miejsce w rajdzie z tak niewielką stratą do zwycięzców uważam za bardzo dobry wynik. To wlewa w nasze serca jeszcze więcej optymizmu i zagrzewa do jeszcze cięższej pracy. W tym samochodzie drzemie ogromny potencjał, a my postaramy się go odblokować. Do zobaczenia w Świdnicy!