Szejowie kończą pierwszy dzień Rajdu Nadwiślańskiego na 5. miejscu

Rajd Nadwiślański

Jarosław i Marcin Szejowie mają za sobą pierwszy dzień Rajdu Nadwiślańskiego. Bracia z Ustronia zajmują aktualnie 5. miejsce, natomiast ich strata do podium wynosi niecałe 9 sekund. W trakcie całego dnia załoga GK Forge LOTTO Rally Team prezentowała świetne tempo. O spadku na 5. pozycję zadecydował finałowy odcinek specjalny dnia.

Szejowie rozpoczęli Rajd Nadwiślański od mocnego uderzenia. To właśnie załoga GK Forge LOTTO Rally Team wykręciła najlepszy czas na odcinku testowym o poranku. Później – po ceremonii startu – zawodnicy udali się na dwie pętle prób Zakrzów oraz Wilków. To właśnie te cztery oesy stanowiły pierwszy, sobotni etap rywalizacji w drugiej rundzie mistrzostw Polski.

Zarówno na pierwszej, jak i drugiej próbie Szejowie plasowali się na 3. pozycji z niewielką stratą do zwycięzców. Po przerwie na serwis zawodnicy wznowili rywalizację. Na drugim przejeździe odcinka Zakrzów bracia z Ustronia byli 4., ale strata do najlepszych znów była minimalna. Międzyczasy na odcinku specjalnym kończącym dzień wskazywały na to, że będzie to kolejny bardzo mocny czas w wykonaniu duetu GK Forge LOTTO Rally Team.

Podsumowanie 1 etapu Rajdu Nadwiślańskiego:

Niestety, pod sam koniec odcinka specjalnego załodze przytrafiła się przygoda, w trakcie której Szejowie stracili kilkanaście sekund. To ostatecznie sprawiło, że duet kończy pierwszy dzień Rajdu Nadwiślańskiego na 5. pozycji, ze stratą niecałych 9 sekund do podium.

Jarosław Szeja: To był bardzo trudny dzień i kończymy go w mieszanych nastrojach. Jesteśmy zadowoleni z naszego tempa, bo to po raz kolejny pozwalało nam na walkę w czołówce mistrzostw Polski i na regularną obecność w TOP3. Myślę, że ten ostatni odcinek dnia też zakończylibyśmy na podium, natomiast w naszą jazdę wkradł się błąd, który przyniósł sporą stratę czasową. Jednak na pewno się nie poddajemy. Jutro czeka na nas drugi etap – sześć długich odcinków specjalnych. Strata do podium nie jest duża, więc na pewno postaramy się zaatakować!