Szejowie kończą TEC2000 Rally Sobótka na 2. miejscu

Tarmac Masters

Na 2. pozycji 1. TEC2000 Rally Sobótka zakończyli Jarosław i Marcin Szejowie. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team wystartowała w drugiej rundzie cyklu Tarmac Masters treningowo. Bracia z Ustronia skupiali się przede wszystkim na dobrych przygotowaniach do kolejnej rundy mistrzostw Polski, czyli Rajdu Nadwiślańskiego.

Za nami 1. TEC2000 Rally Sobótka. Impreza ta stanowiła drugą rundę sezonu Tarmac Masters, czyli cyklu rajdów okręgowych rozgrywanych na Dolnym Śląsku. Do rywalizacji zgłosili się m.in. Jarosław i Marcin Szejowie. Załoga GK Forge LOTTO Rally Team postanowiła, że będzie to bardzo dobry sposób na trening przed Rajdem Nadwiślańskim, czyli kolejną rundą mistrzostw Polski.

Zobacz także: Tarmac Masters – TEC2000 Rally Sobótka – action wideo

Szejowie znakomicie rozpoczęli imprezę, wygrywając dwa pierwsze odcinki specjalne. Na zakończenie drugiej pętli imprezy prowadzili w klasyfikacji generalnej, jednak różnice były bardzo niewielkie. Kluczową dla przebiegu rywalizacji była pętla numer trzy. Czołówka opuściła park serwisowy na oponach typu slick… i wtedy zaczął padać deszcz. Bardziej, niż wynikiem, należało przejmować się tym, aby w ogóle dojechać do mety.

Ostatecznie Szejowie zakończyli imprezę na 2. miejscu, wygrywając po drodze trzy odcinki specjalne. Załogę cieszy przede wszystkim fakt, że w równej walce byli bardzo konkurencyjni i wygrywali oesy, co jest dobrym zwiastunem przed Rajdem Nadwiślańskim, który odbędzie się już w najbliższy weekend.

Zobacz także: Tarmac Masters – drugie zwycięstwo mistrza Polski

Jarosław Szeja: W okolicach Sobótki mieliśmy naprawdę dobre tempo. Wszystko przebiegało znakomicie aż do czasu, kiedy lunął deszcz. To nie byłoby problemem, gdybyśmy mieli na kołach odpowiednie opony. Na slicku walczyliśmy o przetrwanie. Była mała przygoda, ale dojechaliśmy do mety i to jest najważniejsze. Cieszy nas przede wszystkim nasze tempo i to, że coraz lepiej dogadujemy się ze Skodą. Cieszy też wynik, chociaż on w ten weekend nie miał większego znaczenia. Cykl Tarmac Masters traktujemy oczywiście treningowo i już skupiamy się na tym, co w najbliższy weekend, czyli na Rajdzie Nadwiślańskim.