środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyINNESzejowie na podium Karowej!

Szejowie na podium Karowej!

60. Rajd Barbórka za nami! Barbórka, którą Szejowie zapamiętają na zawsze. Najszybsi bracia w Polsce zajęli doskonałe 3. miejsce na Ogólnopolskim Kryterium Asów na ulicy Karowej. Taki wynik na najważniejszym, najbardziej znanym i najbardziej medialnym odcinku specjalnym w naszym kraju to znakomite zakończenie sezonu 2022.

Sobota na 60. Rajdzie Barbórka rozpoczęła się od dwóch przejazdów przez odcinek specjalny wytyczony po Torze Słomczyn. Tam Jarosław i Marcin Szejowie uplasowali się odpowiednio na piątej oraz czwartej pozycji. Po chwili nadeszła pora na dwa przejazdy przed próbę Tor Służewiec, zlokalizowaną przy popularnym torze wyścigów konnych. Szejowie przejechali próby płynnie i zachowali szanse na walkę o podium.

Rywalizację w imprezie zakończył odcinek specjalny Autodrom Bemowo Duet. Tam Szejowie uplasowali się na szóstej pozycji, co ostatecznie pozwoliło im na zajęcie piątego miejsca w klasyfikacji generalnej 60. Rajdu Barbórka. Przede wszystkim – taka pozycja uprawniała najszybszych braci w Polsce do startu w Ogólnopolskim Kryterium Asów na ulicy Karowej. 

Karowa to wisienka na torcie nie tylko Barbórki, ale całego sezonu sportów samochodowych w Polsce. To najważniejsze miejsce na mapie polskich rajdów. Szejowie „randkę” z „Panią Karową” zakończyli na doskonałym trzecim miejscu, do zwycięzców tracąc niecałe 2 sekundy. To kapitalne zwieńczenie tego trudnego i długiego sezonu.

Jarosław Szeja: – „Trzecie miejsce na Karowej! Długo marzyliśmy o takim rezultacie, to coś niesamowitego. Podczas tego rajdu mieliśmy na celu promowanie naszej akcji społecznej Katowice Motorem Bezpieczeństwa Śląska. Wydaje mi się, że nie mogliśmy wykonać tego zadania lepiej, niż stając na podium najważniejszego i najbardziej medialnego odcinka specjalnego w tym kraju, przed dziesiątkami kamer i tysiącami kibiców. Dziękuję za ten rajd i za cały sezon. Rywalom z świetną walkę, kibicom za doping i przede wszystkim naszym partnerom za to, że nieustannie w nas wierzą. Jeszcze raz dziękuję! To dla nas bardzo ważny wynik.”

Wyniki Ogólnopolskiego Kryterium Asów:
1. Byśkiniewicz / Jędraszek 02:13.27
2. Marczyk / Gospodarczyk +0.18 s
3. Szeja / Szeja +1.81 s
4. Chuchała / Rozwadowski +2.15 s
5. Terlikowski / Rybarczyk +2.21 s

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Legalna rajdówka – „czy rewolucja zabije własne dzieci?”

Mamy dopiero pierwsze dni lutego nowego roku, a już całkiem sporo dzieje się w temacie aut sportowych...

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here