Szejowie wygrywają Valvoline Rajd Małopolski

Jarosław Szeja i Marcin Szeja wygrali Valvoline Rajd Małopolski 2024 – trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pokonali oni aktualnych mistrzów kraju – Grzegorza Grzyba i Adama Biniędę.

Załoga Škody Fabii Rally2 Evo objęła prowadzenie już podczas drugiego odcinka specjalnego i nie oddała go do samego końca. Bracia w samochodzie numer 2 wygrali łącznie trzy odcinki specjalne, w tym oba na rozpoczęcie sobotniego etapu. Dojechali oni do mety w Makowie Podhalańskim z przewagą dokładnie 10 sekund nad załogą numer 1, która była najszybsza tylko na dwóch piątkowych próbach.

Rewelacją sobotniego etapu o długości ponad 80 kilometrów byli Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot w Škodzie Fabii RS Rally2, którzy wygrali pięć ostatnich odcinków i przebili się z piątego miejsca w piątek na trzecie, wyprzedzając początkowych liderów – Zbigniewa Gabrysia i Damiana Sytego – na samej mecie, różnicą jedynie 0,3 sekundy. Pierwszą piątkę uzupełnili Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski.

Za pięcioma Škodami uplasowali się zwycięzcy klasy NAT3 – Jacek Sobczak i Michał Marczewski w Porsche 911 GT3. Na siódmej pozycji finiszowali zwycięzcy klasy 3 – Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk w Renault Clio Rally3, a czołową dziesiątkę uzupełniły pierwsze trzy załogi klasy 4 – Hubert Laskowski i Michał Kuśnierz w Fordzie Fiesta Rally4, Michał Chorbiński i Patryk Kielar w Peugeocie 208 Rally4 oraz Kajetan Świder i Marcin Borycki w kolejnej Fieście.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.