Szilveszter Rallye 2021 – krótkie podsumowanie, występ Polaków

Szilveszter Rallye 2021

Szilveszter Rallye 2021 za nami. Rajdowe święto na Węgrzech przyciągnęło niespełna 90 załóg, z czego 68 dojechało do mety 6 odcinka i zanotowało komplet czasów. Rajd Sylwestrowy kończą dwie z trzech startujących polskich załóg.

Dawid Charytanowicz / Michał Majewski (Peugeot 208 R2) dojechali na 34 miejscu w klasyfikacji generalnej i 7 (na 16 startujących) w ramach H/9. Na 44 w generalce i 3 miejscu w H/10 zameldowała się załoga Wojciech Kopkowicz / Maciej Karwiński (Renault Clio 2). Imprezy nie ukończyli Krzysztof Stańdo / Darek Gurdziołek – Renault Clio 2. Wielka szkoda, ponieważ notowali wysokie pozycje na poszczególnych odcinkach, wygrywając nawet OES 5 w ramach klasy H/10, jednak ostatecznie nie pojawili się na mecie SS6 i nie mieli okazji do wejścia na podium.

W klasyfikacji generalnej Szilveszter Rallye 2021 wygrała węgierska załoga Vincze / Nemeth. Podczas rajdu prezentowali bardzo dobre tempo, wygrywając aż cztery z sześciu odcinków. Małe potknięcie (5 pozycja) było na SS2, na SS6 (3 pozycja) zachowawcza jazda pozwalająca dowieźć zwycięstwo z przewagą 3,2 sekundy.

Pierwsza 3 klasyfikacji generalnej:

  1. Vincze Ferenc / Nemeth Gergely (Skoda Fabia)
  2. Semerad Petr / Persein Danny (Skoda Fabia)
  3. Bisaha Ondrej / Ferencz Imrich (Skoda Fabia)

Pełne wyniki: LINK

Video z efektownymi przejazdami (głównie aut z napędem na tył):