Szilveszter Rallye 2021 – wyniki po pierwszym dniu

Wojciech Kopkowicz Rajd Sylwestrowy Renault Clio

Szilveszter Rallye 2021 – jesteśmy po pierwszym dniu. Mamy krótką wypowiedź załogi Kopkowicz / Karwiński jadącej Renault Clio. Wszystkie trzy reprezentujące nas zespoły dojechały do mety drugiego odcinka specjalnego, kończąc w ten sposób wtorkowy pierwszy etap rywalizacji Rajdu Sylwestrowego.

O emocje towarzyszące tej imprezie zapytaliśmy startującej Renault Clio załogi Wojciech Kopkowicz / Maciej Karwiński:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z I dnia Rajdu Sylwestrowego na Węgrzech. Pojechaliśmy rajd bez testów po… 20 latach nie jeżdżenia.:) Bawimy się doskonale i próbujemy jechać tak, żeby mieć z tego dużą przyjemność i ją mamy. Wynik na ten moment, jest powyżej naszych oczekiwań. Dziękuje sponsorom, którzy nam zaufali.”

Załoga zameldowała się na 39 miejscu klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu. Jeśli chodzi o Polaków, za nimi na 57 miejscu plasują się Dawid Charytanowicz / Michał Majewski. Najwyżej w generalce – na 33 pozycji – dojechali Krzysztof Stańdo / Darek Gurdziołek.

Pierwsza trójka rajdu prezentuje się następująco:

1. Simon Wagner / Gerald Winter (Skoda Fabia)
2. Bisaha Ondrej / Ferencz Imrich (Skoda Fabia)
3. Semerad Petr / Persein Danny (Skoda Fabia)

Drugim etapem Rajdu Sylwestrowego będzie środa (29.12.), załogi przejadą wtedy cztery odcinki specjalne. Start pierwszej załogi przewidziany jest na godzinę 9:08 czasu lokalnego.

Przypominamy, że na stronie organizatora dostępne są wyniki on-line: LINK

Foto: załoga Kopkowicz/Karwiński