Szutrowe wakacje w Słomczynie

Automobilklub Rzemieślnik zaprasza na 1 Rajd Wakacyjny w dniu 15 sierpnia. To impreza kierowana do kierowców amatorów, która w pełni wykorzystuje nowe przepisy co do długości prób. Przygotowano dwa odcinki z punktu A do B o maksymalnej dozwolonej długości pod okiem służb ratunkowych. Trzecia próba to podwójny przejazd przez tor Słomczyn. Łącznie w trzech pętlach daje to 21 kilometrów sportowych. Wszystko w jednym miejscu bez kilometrów dojazdów i PKC’ów.

Wszystkie trasy zlokalizowane są na terenie Słomczynie obok toru oraz na samym obiekcie. Do dyspozycji uczestników będzie Park Maszyn przez cały dzień. Udział pilota nie jest obowiązkowy, ale ze względu na długość trasy jest zalecany.

Pierwszą próbą będzie w pełni szutrowy SuperOes, znany z wydarzeń z przed kilku lat. Tutaj między innymi testował Leszek Kuzaj. Trasa wytyczona jest na dużym obszarze z szybkimi partiami oraz technicznymi zakrętami. Jedyny słupkami użytymi na SuperOesie jest tylko wytyczenie startu i mety. Próba nr. 2 to tak zwane Mazowsze połączone z próbą na giełdzie. Całe Mazowsze to szutrowa nawierzchnia, a fragment na giełdzie to szutrowo-betonowy fragment próby. Trzecia próba to klasyk czyli tor Słomczyn. Każdy przejazd będzie miał dwa okrążenia. Do wyników końcowych będą się liczyć trzy mierzone przejazdy każdej próby.

Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej imprezie. Trasa jest bardzo łatwa do oglądania przez kibiców dlatego warto zabrać ze sobą znajomych jak i rodzinę.

Zapisy przyjmowane będą do 12 sierpnia przez formularz online na stronie Automobilklubu Rzemieślnik – www.ak-rzemieslnik.pl

inf. pras.