poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSzybki trening Tomka Kasperczyka w Rajdzie Warmińskie Szutry

Szybki trening Tomka Kasperczyka w Rajdzie Warmińskie Szutry

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty zameldowali się na mecie zakończonego dziś Rajdu Warmińskie Szutry. W imprezie będącej drugą rundą InterCars Szuter Cup 2017, załoga Tiger Energy Drink Rally Team powtórzyła wynik sprzed roku plasując się na podium klasy Gość AWD.
9c22a34b-f6f2-4262-9464-77fa7ca46767

W tym sezonie Kasperczyk i Syty skupiają się przede wszystkim na startach w ERC Junior U28, czyli cyklu przeznaczonym dla kierowców w wieku poniżej 28 lat, organizowanym w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy. Start w Rajdzie Warmińskie Szutry był dla Tomka i Damiana okazją do utrzymania dobrej formy w trakcie długiej przerwy, jaka dzieli ostatnią rundę FIA ERC Junior U28 od kolejnej, którą będzie 26. Rajd Rzeszowski (3-5 sierpnia).

Trening na szybkich odcinkach specjalnych drugiej rundy InterCars Szuter Cup był także okazją do przetestowania ustawień samochodu i ich wpływu na zachowanie samochodu na tego typu nawierzchni. Na poszczególnych próbach sportowych Tomek i Damian notowali czasy porównywalne z szutrowym specjalistą Zbyszkiem Staniszewskim i toczyli walkę o drugie miejsce z Wojtkiem Chuchałą – Rajdowym Mistrzem Polski z sezonu 2014.

a70a795a-f847-4050-af84-7bc40c1fed19

Rajd Warmińskie szutry nie był jednak ostatnią okazją do zobaczenia Forda Fiesty R5 w barwach Tiger Energy Drink Rally Team na polskich oesach, bowiem kolejnym startem Kasperczyka i Sytego będzie 26. Rajd Rzeszowski. Polską rundę FIA ERC 2017 zaplanowano na pierwszy weekend sierpnia.

Tomasz Kasperczyk: – Przyjechaliśmy tu dla treningu, ale także przyjemności – kibiców i naszej. Te wszystkie cele zrealizowaliśmy na szybkich oesach Rajdu Warmińskie Szutry. Utrzymywaliśmy się też blisko Zbyszka Staniszewskiego, który jest specjalistą od szybkiej jazdy po mazurskich oesach, a także toczyliśmy wyrównaną walkę z Wojtkiem Chuchałą. To są dla nas powody do zadowolenia. Dziękujemy organizatorom zawodów za świetną trasę i dobrą organizację. Jeżeli kalendarz pozwoli, to będziemy chcieli przyjechać tu także za rok. A teraz chcemy zaprosić kibiców na nasz kolejny start w kraju, czyli Rajd Rzeszowski. Mam nadzieję, że gdy kurz po Rajdzie Polski opadnie, to nadal będziecie głodni emocji i zobaczymy się w Rzeszowie 🙂

b7bc37e0-ca84-434c-95f7-c911a8579293
Zespół Tiger Energy Drink Rally Team powstał w 2012 roku, od samego początku jego trzon stanowi załoga Tomasz Kasperczyk/Damian Syty. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk/Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Sezon 2015 to kolejny rok startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz wybranych rundach Rajdowych Mistrzostw Europy w Fordzie Fiesta R5. W 2017 roku zespół będzie rywalizować w wybranych rundach rajdowych Mistrzostwach Europy. Rajdową bronią Tiger Energy Drink Rally Team jest Ford Fiesta R5 serwisowany przez kielecką stajnię rajdową C-Rally. Sponsorem strategicznym zespołu jest Tiger Energy Drink.
e1a99a82-4cb0-4bdb-9f2c-7b4ade7849be
inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

Oesowe ściganie na Mazowszu w ramach KJS i SKJS

Przed nami pierwsza jeśli nie jedyna w tym roku impreza na Mazowszu, która odbędzie się na zamkniętych...

Dokładny model Lamborghini Sian FKP 37 z klocków LEGO w skali 1:1 w Warszawie

LEGO po wprowadzeniu Lamborghini Sian FKP 37 jako kolejny model kultowego samochodu z linii LEGO Technic postanowiło...

NAJPOCZYTNIEJSZE