Szydłowski nowym zdobywcą pole position w Trofeo di serie

Adam Szydłowski został czwartym kierowcą, który wygrał sesję kwalifikacyjną w pierwszym sezonie Trofeo di serie powered by Moto Truck. Pokonał on zdobywcę pole position z poprzedniego dnia Rafała Piotrowskiego.

Szydłowski narzucił tempo od samego początku, już na swoim pierwszym okrążeniu wykręcając 2:07,417. Na kolejnym kółku urwał prawie sekundę z tego czasu i poprawiał się z każdym następującym okrążeniem, a na nieco ponad minutę przed końcem sesji jako jedyny zszedł poniżej granicy 2:06 i zawiesił poprzeczkę na nieosiągalnym dla rywali poziomie 2:05,923.

Najszybszy poprzedniego dnia Rafał Piotrowski pojechał o 0,257 sekundy wolniej i uplasował się przed Rafałem Gawkowskim, który także zmieścił się w sekundzie straty do najszybszego. Daniel Mikrut był czwarty, przed Dawidem Dziwokiem oraz mistrzem kraju Piotrem Ławskim. Marcin Ganowski i Łukasz Antczak zajęli kolejne pozycje, a stawkę uzupełnił startujący gościnnie w ostatniej rundzie Jacek Jurecki.