czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSzymański i Lukas wygrywają deszczowy wyścig długodystansowy

Szymański i Lukas wygrywają deszczowy wyścig długodystansowy

Janusz Szymański i Robert Lukas z zespołu Förch Racing odnieśli zwycięstwo w finałowym wyścigu sezonu 2022 Mistrzostw Polski Endurance na Torze Poznań. Kierowcy Porsche 911 GT3 Cup pokonali Jakuba i Jerzego Franka w Audi RS 3 LMS.

Deszcz, a nawet grad, zaczął padać w momencie, gdy samochody stały już ustawione na polach startowych. Ponieważ nie było już czasu na zmianę opon przed wyścigiem, start odbył się za samochodem bezpieczeństwa, aby pozwolić zespołom na zjazd do boksów bez straty okrążenia.

Na taki ruch od razu zdecydowała się ekipa Audi, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Początkowo przelotny opad niedługo zmienił się w regularny deszcz, co pozwoliło załodze Franek/Franek objąć zdecydowane prowadzenie w wyścigu.

Porsche #79 dopadło liderów dopiero na 15 minut przed końcem. Niepewność co do końcowego wyniku zasiała jeszcze kara drive-through dla Förch Racing, lecz w samej końcówce Porsche znów wysforowało się na prowadzenie, wygrywając z przewagą 4,765 sekundy.

Jakub i Jerzy Franek triumfowali jednak w swojej klasie D4 3500. Na podium klasyfikacji generalnej uplasowali się też Adam Zentner i Maciej Marcinkiewicz w Radicalu SR3 RSX, którzy wygrali w dywizji D5 2000.

Zwycięstwo w D4 2000 odnieśli Bartosz Walkowiak i Przemysław Kaźmierczak w BMW. Tomasz Augustyniak i Nikodem Wiśniewski wygrali klasę Super S Cup, a w D4 1400 triumfowali Bartosz Kołdej i Tomasz Strozik.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE