piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościSzymański i Lukas wygrywają deszczowy wyścig długodystansowy

Szymański i Lukas wygrywają deszczowy wyścig długodystansowy

Janusz Szymański i Robert Lukas z zespołu Förch Racing odnieśli zwycięstwo w finałowym wyścigu sezonu 2022 Mistrzostw Polski Endurance na Torze Poznań. Kierowcy Porsche 911 GT3 Cup pokonali Jakuba i Jerzego Franka w Audi RS 3 LMS.

Deszcz, a nawet grad, zaczął padać w momencie, gdy samochody stały już ustawione na polach startowych. Ponieważ nie było już czasu na zmianę opon przed wyścigiem, start odbył się za samochodem bezpieczeństwa, aby pozwolić zespołom na zjazd do boksów bez straty okrążenia.

Na taki ruch od razu zdecydowała się ekipa Audi, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Początkowo przelotny opad niedługo zmienił się w regularny deszcz, co pozwoliło załodze Franek/Franek objąć zdecydowane prowadzenie w wyścigu.

Porsche #79 dopadło liderów dopiero na 15 minut przed końcem. Niepewność co do końcowego wyniku zasiała jeszcze kara drive-through dla Förch Racing, lecz w samej końcówce Porsche znów wysforowało się na prowadzenie, wygrywając z przewagą 4,765 sekundy.

Jakub i Jerzy Franek triumfowali jednak w swojej klasie D4 3500. Na podium klasyfikacji generalnej uplasowali się też Adam Zentner i Maciej Marcinkiewicz w Radicalu SR3 RSX, którzy wygrali w dywizji D5 2000.

Zwycięstwo w D4 2000 odnieśli Bartosz Walkowiak i Przemysław Kaźmierczak w BMW. Tomasz Augustyniak i Nikodem Wiśniewski wygrali klasę Super S Cup, a w D4 1400 triumfowali Bartosz Kołdej i Tomasz Strozik.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

Verstappen najszybszy w skróconym FP2 na Suzuce

Verstappen Grand Prix Japonii FP2
Max Verstappen uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Japonii. Kierowca Red Bulla...

Verstappen wraca na pierwsze miejsce

Grand Prix Singapuru było bardzo niecharakterystyczne dla Maxa Verstappena, który nie był najszybszy w żadnej sesji rozegranej...

Hubert Laskowski wraca za kierownicę rajdówki

Hubert Laskowski powraca za kierownicę Fiesty Rally3! Młodemu zawodnikowi z Dolnego Śląska udało się przełamać finansowy marazm,...

Simracing na wielkim ekranie dzięki ekipie Pitlane Esports

Pitlane
Jedna z największych galerii handlowych w Polsce. Dziesiątki tysięcy klientów i spacerowiczów, a w samym centrum uwagi......

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here