wtorek, 30 listopada, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSzymon Cieślak wsiada do Fiesty Rally4

Szymon Cieślak wsiada do Fiesty Rally4

Drugi kierowca klasy 2WD w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski sezonu 2020 zmienia samochód. W sezonie 2021 Szymon Cieślak przesiądzie się z Peugeota 208 R2 do Forda Fiesty Rally4.

W zeszłym sezonie Cieślak wraz z Pawłem Pochroniem wygrali klasę 4 oraz 2WD podczas Rajdu Rzeszowskiego, który otwierał zmagania w krajowym czempionacie. Póżniej okazało się, że było to ich jedyne zwycięstwo w skróconych przez pandemię koronawirusa RSMP. Na Śląsku i w Świdnicy załodze jadącej Peugeotem 208 R2 poszło już nieco gorzej.

Mimo tego, w końcowej klasyfikacji zajęli drugą lokatę w „ośce”. Dla Szymona Cieślaka był to drugi sezon w 208 R2 po przesiadce z Hondy Civic. Warto zaznaczyć, że ten kierowca w przeszłości zdobył też tytuł mistrzowski w klasie Gość w cyklu RSMŚL – w sezonie 2014.

„Planujemy pojechać sezon RSMP nową Fiestą Rally4 razem z Pawłem Pochroniem. Auto czeka jeszcze na podzespoły, które będą dopasowane do nowego regulaminu klasy. Pierwsze testy planujemy na torach wyścigowych jeszcze w styczniu„ –  wyjaśnił nam Szymon Cieślak.
Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Śnieżne testy Hyundai i20 Rally1 WRC 2022

Testy nowego hybrydowego Hyundaia i20 Rally1 WRC 2022 w prawdziwych zimowych warunkach. Za kierownicą Ott Tanak.

Wyniki Show Pucharu Toru Modlin

W sobotę na torze w Modlinie odbyła się impreza dla zawodników z licencją Tor Modlin Rally Show....

Finał Mistrzostw Świata Rallycross na Nürburgring

Skrót najciekawszych wydarzeń na ostatniej rundzie sezonu w Mistrzostwach Świata Rallycross na Nürburgringu. Finałowa batalia pomiędzy dwoma...

Polacy na mecie portugalskiego klasyka!

Zespół BOMBA Rally Raid Team, w składzie Adam Bomba, Jacek Soboń, Mikołaj Otto, Łukasz Zoll oraz Pedro...

NAJPOCZYTNIEJSZE