wtorek, 26 września, 2023
Strona głównaAktualnościSzymon Ładniak mierzy w zwycięstwo w Misano

Szymon Ładniak mierzy w zwycięstwo w Misano

Po udanym debiucie w serii Ferrari Challenge na torze w Walencji Szymon Ładniak celuje w zwycięstwo we włoskim Misano. Oba weekendowe wyścigi będą transmitowane na platformie Viaplay.

Rywalizacja w ramach Ferrari Challenge Europe przenosi się z Hiszpanii do Włoch. Areną zmagań tym razem będzie Misano World Circuit Marco Simoncelli.

Przed drugim weekendem wyścigowym, jesteśmy bardzo skoncentrowani na pracy, którą musimy wykonać w Misano. Po zawodach w Walencji wiemy, co należy poprawić w samochodzie oraz jak ja muszę zmienić swój styl jazdy, aby osiągać jeszcze lepsze wyniki. W tym tygodniu zamierzamy wprowadzić te zmiany i wykorzystać je do zwycięstwa.podkreśla kierowca zespołu Gohm Scuderia GT Szymon Ładniak.

 Niespełna miesiąc temu lublinianin w swoim debiucie stanął na podium drugiego wyścigu, co nie umknęło uwadze ekspertów. Podczas transmisji obu wyścigów można było usłyszeć wiele pochwał w kierunku młodego kierowcy z Polski za jego aktywność na torze i styl ścigania.

Od pierwszego startu w sezonie Ferrari Challenge Europe minął niespełna miesiąc. Nie było to jednak czas wolny dla Szymona Ładniaka.

Spędziłem dużo czasu w symulatorze i jestem przekonany, że bardzo dobrze poznałem ten tor. Moja praca i przygotowania na pewno przyniosą efekty. – podkreśla Ładniak.

Pierwszy sobotni wyścig rozpocznie się o godz. 16:30, a poprzedzą go przedpołudniowe kwalifikacje (11:15), podobny harmonogram będzie miał miejsce w niedzielę. Obie sesje kwalifikacyjne transmitowane będą na oficjalnym kanale Ferrari w serwisie Youtube. Natomiast wyścigi można oglądać na platformie Viaplay.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Driftingowe Mistrzostwa Polski zakończone w Poznaniu

Po czterech rundach, sezon 2023 Driftingowych Mistrzostw Polski dobiegł końca. Finał tegorocznych zmagań miał miejsce na Torze...

Zbigniew Staniszewski ponownie zdobywa trofeum FIA CEZ

Międzynarodowa federacja samochodowa, a dokładniej departament zarządzający strefą centralną w Europie zatwierdził wyniki dwóch ostatnich eliminacji mistrzostw...

Twórcy Cyberpunka oddali hołd Kenowi Blockowi

CD Projekt Red uhonorował zmarłego w tym roku Kena Blocka, umieszczając specjalny samochód w grze Cyberpunk 2077. Kierowca...

Rajd Chile BIOBIO 2023 – harmonogram

Rajd Chile
Rajdowe Mistrzostwa Świata przenoszą się do Ameryki Południowej! Już w ten weekend najlepsi kierowcy i piloci zmierzą...

WRC: Całe życie drudzy

WRC
Dramat Thierry'ego Neuvilla na drugim etapie Rajdu Akropolu sprawił, że jego marzenia o mistrzostwie WRC znów legły...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here