Szymon Ładniak mierzy w zwycięstwo w Misano

Po udanym debiucie w serii Ferrari Challenge na torze w Walencji Szymon Ładniak celuje w zwycięstwo we włoskim Misano. Oba weekendowe wyścigi będą transmitowane na platformie Viaplay.

Rywalizacja w ramach Ferrari Challenge Europe przenosi się z Hiszpanii do Włoch. Areną zmagań tym razem będzie Misano World Circuit Marco Simoncelli.

Przed drugim weekendem wyścigowym, jesteśmy bardzo skoncentrowani na pracy, którą musimy wykonać w Misano. Po zawodach w Walencji wiemy, co należy poprawić w samochodzie oraz jak ja muszę zmienić swój styl jazdy, aby osiągać jeszcze lepsze wyniki. W tym tygodniu zamierzamy wprowadzić te zmiany i wykorzystać je do zwycięstwa.podkreśla kierowca zespołu Gohm Scuderia GT Szymon Ładniak.

 Niespełna miesiąc temu lublinianin w swoim debiucie stanął na podium drugiego wyścigu, co nie umknęło uwadze ekspertów. Podczas transmisji obu wyścigów można było usłyszeć wiele pochwał w kierunku młodego kierowcy z Polski za jego aktywność na torze i styl ścigania.

Od pierwszego startu w sezonie Ferrari Challenge Europe minął niespełna miesiąc. Nie było to jednak czas wolny dla Szymona Ładniaka.

Spędziłem dużo czasu w symulatorze i jestem przekonany, że bardzo dobrze poznałem ten tor. Moja praca i przygotowania na pewno przyniosą efekty. – podkreśla Ładniak.

Pierwszy sobotni wyścig rozpocznie się o godz. 16:30, a poprzedzą go przedpołudniowe kwalifikacje (11:15), podobny harmonogram będzie miał miejsce w niedzielę. Obie sesje kwalifikacyjne transmitowane będą na oficjalnym kanale Ferrari w serwisie Youtube. Natomiast wyścigi można oglądać na platformie Viaplay.