niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościSzymon Ładniak wraca na Red Bull Ring po pierwsze zwycięstwo

Szymon Ładniak wraca na Red Bull Ring po pierwsze zwycięstwo

W trzeciej rundzie Ferrari Challenge rywalizacja przenosi się do Austrii. Szymon Ładniak, po trudnym weekendzie na włoskim torze w Misano, teraz staje przed szansą powrotu na podium serii na jednym ze swoich ulubionych torów w całej stawce – Spielberg Circuit (Red Bull Ring).

Weekend wyścigowy na austriackim Spielberg Circuit to idealna okazja dla całego zespołu Gohm Scuderia GT na wprowadzenie odpowiednich zmian w samochodzie kierowcy z Lublina i nawiązania walki z czołówką. Na torze w Misano żółte Ferrari 488 Evo Challenge  z nr 21 miało widoczne problemu z utrzymaniem dobrego tempa wyścigowego.

Poprzedni weekend pokazał nam, jakie ustawienia samochodu nie sprawdzają się, co jest bardzo istotne w kontekście nadchodzących zawodów. Wiemy, czego nie robić. Ponadto zdajemy sobie sprawę, że musimy przeprowadzić znacznie więcej testów i podejmować większe ryzyko na torze. – podkreśla Ładniak.

Red Bull Ring to tor, na którym kierowca z Lublina już wielokrotnie ścigał się w przeszłości. Dodatkowo, podczas zimowych przygotowań, poświęcił wiele czasu na treningu w symulatorze właśnie na tej nitce. Dlatego teraz, w przerwie między startami, mógł skupić się na doskonaleniu swojej jazdy na tym torze, zamiast poznawać go od nowa. Szymon Ładniak podkreśla, że czasy, które obecnie osiąga, są o sekundę lepsze w porównaniu do tych, które uzyskiwał podczas zimowych przygotowań. Ta znaczna różnica napawa go optymizmem i sprawia, że nie może się już doczekać nadchodzącego ścigania.

Mimo problemów podczas drugiego weekendu wyścigowego Ferrari Challenge cały zespół Gohm Scuderia GT optymistycznie patrzy w przyszłość i celuje w pierwsze zwycięstwo w Austrii. Jednym z kluczowych elementów do osiągnięcia celu będzie dalsza praca nad poprawą tempa oraz jak najszybsze dopasowanie samochodu do toru.  

W ten weekend w przeciwieństwie do poprzednich zaplanowane zostały aż trzy sesje treningowe w piątek. To zdecydowanie dobra wiadomość dla Szymona Ładniaka i jego zespołu, ponieważ daje to zdecydowanie więcej czasu na testowanie ustawień, analizę i wprowadzanie odpowiednich poprawek.

Naszym celem jest szybkie przystosowanie się do toru i rywalizacja na wysokim poziomie przez cały weekend. Chcemy maksymalnie wykorzystać dostępny czas, aby zoptymalizować naszą jazdę i osiągnąć jak najlepsze wyniki. – podsumowuje Szymon Ładniak. 

Pierwszy sobotni wyścig rozpocznie się o godz. 14:00, a poprzedzą go poranne kwalifikacje (09:00), podobny harmonogram będzie miał miejsce w niedzielę. Obie sesje kwalifikacyjne transmitowane będą na oficjalnym kanale Ferrari w serwisie Youtube. Natomiast wyścigi można oglądać na platformie Viaplay. 

Ferrari Challenge Europe to jeden z najdłużej trwających cykli single-make w historii firmy z Maranello. To seria, w której decydują umiejętności kierowców. Ta sama marka, ten sam model, ten sam rok i ta sama generacja, nie ma żadnej przewagi technicznej. 

Klasyfikacja Ferrari Races Trofeo Pirelli 

  1. Eliseo Donno (Radicci Automobili) – 54 pkt
  2. Max Mugelli (CDP – Eureka Competition) – 40 pkt
  3. Thomas Fleming (HR Owen – FF Corse) – 37 pkt
  4. Szymon Ładniak (Gohm – Scuderia GT) – 27 pkt
  5. Rocco Mazzola (Radicci Automobili) – 19 pkt
  6. Bence Valint (Rossocorsa – Ferrari Budapest) – 18 pkt
  7. Adrian Sutil (Gohm – Baron Motorsport) – 15 pkt
  8. Josef Kral (Scuderia Praha) – 15 pkt
  9. Denis De Marco (Kessel Racing) – 13 pkt

Harmonogram 12-14.05.2023 

Piątek:

08:45 – 10:15 Testy 1

13:00 – 14:00 Testy 2

15:30 – 16:30 Trening

Sobota:

09:00 Kwalifikacje

14:00 Wyścig 1

Niedziela:

09:00 Kwalifikacje

14:00 Wyścig 2

Kwalifikacje oraz wyścigi można oglądać na żywo w serwisie YouTube.com, na kanale Ferrari -> https://www.youtube.com/@Ferrari/streams. 

Wyścigi transmitowane są również na platformie Viaplay.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here