czwartek, 30 czerwca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiSzymon Ładniak wraca na tor

Szymon Ładniak wraca na tor

W najbliższy weekend kierowcy serii ADAC TCR wracają do rywalizacji. Tym razem dwa wyścigi zostaną rozegrane na torze Red Bull Ring. W stawce pojawi się Szymon Ładniak, który po zmaganiach na Motorsport Arena Oschersleben jest drugi w klasyfikacji generalnej juniorów.

Przed miesiącem Ładniak w bardzo dobrym stylu rozpoczął swoją przygodę z fabrycznym zespołem Liqui Moly Team Engstler. Na inaugurację sezonu, na Motorsport Arena Oschersleben, zajął kolejno 5. i 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dwukrotnie zajmował też drugą pozycję w stawce juniorów.

Po pierwszych startach w moim nowym zespole jestem szczęśliwy i pełen optymizmu. Czekam z niecierpliwością na rywalizację na Red Bull Ringu. Uwielbiam ten tor i krajobraz wokół niego. Zawsze czuję się tutaj dobrze i chętnie tu wracam. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby powtórzyć dobre wyniki w klasyfikacji juniorów. Na tym się koncentruję – mówi Ładniak.

Przerwę między inauguracją sezonu a zmaganiami na torze położonym w austriackim mieście Spielberg Ładniak poświęcił na egzaminy maturalne. – Fakt, że mam to już za sobą, na pewno da mi więcej luzu. Myślę, że rozszerzona matura z matematyki była dla mnie mentalnie większym wyzwaniem niż najbliższy weekend wyścigowy – dodaje kierowca.

Podczas najbliższego weekendu (20-22.05) zawodnicy zapoznają się z torem w piątek podczas dwóch sesji treningowych. Sobotnie kwalifikacje rozpoczną się o 11:45, a wyścig wystartuje o 18:15. W niedzielę eliminacje do drugiego wyścigu zaplanowane są na 9:15, a początek rywalizacji o punkty na 15:35. W Austrii Ładniak razem ze swoim zespołem będzie bronił pozycji lidera w zmaganiach konstruktorów.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE