środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSzymon Ładniak zasiądzie za kierownicą Ferrari!

Szymon Ładniak zasiądzie za kierownicą Ferrari!

Po bardzo udanym sezonie w serii ADAC TCR Germany, pochodzący z Lublina Szymon Ładniak w nadchodzącym sezonie zasiądzie za kierownicą Ferrari 488 i będzie ścigał się w prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe.

Propozycją, którą otrzymaliśmy od Ferrari była dla mnie dużą niespodzianką. W tamtym momencie rozważaliśmy kolejny sezon w serii TCR. Marka Ferrari zawsze będzie robić duże wrażenie nie tylko na fanach motorsportu. Razem z całym zespołem (Team Engstler) uznaliśmy, że to będzie dla mnie najlepsza ścieżka rozwoju. – podkreśla Szymon Ładniak.

 Ferrari Challenge Europe to jeden z najdłużej trwających cykli single-make w historii firmy z Maranello. To seria, w której decydują umiejętności kierowców. Ta sama marka, ten sam model, ten sam rok i ta sama generacja, nie ma żadnej przewagi technicznej.

Podobnie jak w zeszłym roku Szymon Ładniak będzie ścigał się w barwach niemieckiego Team Engstler Motorsport. Jest młody i musi się jeszcze wiele nauczyć, ale ma świetną szybkość podstawową i zrozumienie techniki. Jest ambitny i chętny do nauki. Już w młodym wieku może zajść daleko – podkreśla Kurt Tremel, dyrektor sportowy Team Engstler Motorsport.

Tegoroczna edycja Ferrari Challenge Europe to siedem weekendów wyścigowych z finałowym wyścigiem na torze w Mugelo (Włochy). W czerwcu kierowcy zawitają również na Circuit de la Sarthe w Le Mans, gdzie tegoroczny wyścig będzie jednym z wydarzeń towarzyszących setnej edycji legendarnego wyścigu 24h Le Mans.

Niemiecki zespół doskonale wie, czego oczekuje od Szymona i jakie wyzwania przed nim stawia. Pierwszy rok w nowej serii zawsze będzie rokiem nauki. Ważne jest, aby Szymon stale się rozwijał i nabierał pewności siebie w swoim Ferrari 488 Challenge. Należy w miarę możliwości unikać błędów i konsekwentnie zdobywać punkty.  Miejmy nadzieję, że uda mu się przenieść swoje osiągnięcia z ubiegłego roku do Ferrari Challenge. mówi Kurt Tremel, dyrektor sportowy Team Engstler Motorsport.

 

 

Kalendarz startów Ferrari Challenge Europe 2023:

 24-26.03.2023 – Valencia, Hiszpania

21-23.04.2023 – Misano, Włochy

12-14.05.2023 – Spielberg, Austria

7-10.06.2023 – Le Mans, Francja

14-16.07.2023 – Estoril, Portugal

15-17.08.2023 – SPA, Belgia

24-30.09.2023 – Mugelo, Włochy (Światowy Finał Sezonu)

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here