Tarmac Masters TEC2000 Rally Sobótka – harmonogram, mapy

Tarmac Masters
fot. Tarmac Masters

Po trzech tygodniach przerwy wracamy do walki w cyklu RSMDŚl. Przed nami zupełnie nowa impreza w kalendarzu Tarmac Masters, TEC2000 Rally Sobótka. W akcji zobaczymy blisko sześćdziesiąt konstrukcji, w tym trzy Fabie Rally2 evo z królewskiej grupy PRO.

Cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska nabiera rumieńców! Po ledwie trzech tygodniach przerwy stawka Tarmac Masters powraca do rywalizacji, meldując się w Sobótce. Już w najbliższy weekend rozegrana zostanie premierowa edycja TEC2000 Rally Sobótka – zupełnie nowej imprezy w harmonogramach dolnośląskiej jazdy na opis. Zespół Global Sport przygotował dwa odcinki specjalne – „Szczepanów” oraz Wiry. Sobotnią fiestę zwieńczy dodatkowo punktowany power stage zlokalizowany na legendarnej „koniczynce”.

Zobacz też: „Francuski łącznik” – Hubert Kowalczyk o wyborze Renault Clio Rally3

O cenne punkty zawalczy przeszło czterdzieści załóg w RO oraz piętnaście w SKJS. Jak na razie na oficjalnej liście zgłoszeń widnieją trzy maszyny królewskiej grupie PRO. W Fabiach Rally2 evo zobaczymy Grzegorza Grzyba z Łukaszem Zapartem, braci Szejów i wracającego do rywalizacji Rafała Kwiatkowskiego, który na swój prawy fotel zaprosił Kamila Kozdronia. Arcyciekawą walkę zobaczymy w klasie PRO1 – nie zabraknie zwycięzców pierwszej rundy, Huberta Kowalczyka i Dawida Potępy w Clio Rally3. W pogoń za czteronapędowym Renault rzuci się aż dziesięć maszyn Subaru, w akcji zobaczymy też drużynę Rally and Race Team.

Tarmac Masters TEC2000 Rally – harmonogram

– PKC 0 – 9:30
– OS1 „Szczepanów” – 9:48
– OS2 „Wiry” – 10:21
– Serwis A
– OS3 „Szczepanów” – 12:21
– OS4 „Wiry” – 12:54
– Serwis B
– OS5 „Szczepanów” – 14:54
– OS6 „Wiry” – 15:27
– Serwis C
– OS7 „Tubojulita Power Stage Sobótka” – 17:42

Mapa rajdu – link
Ramowy regulamin Tarmac Masters 2024 – link
Regulamin uzupełniający RO – link
Regulamin uzupełniający SKJS – link
Aplikacja Rally Control – link

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.