Tarmac Masters 7. Tech-Mol Rally – zapowiedź, harmonogram, mapy

Tarmac
fot. Tarmac Masters - oficjalny profil Facebook

Dość czekania! Wielkimi krokami zbliża się pierwsza runda Tarmac Masters 2023, 7. Tech-Mol Rally. Batalia w Gminie Nowa Ruda zapowiada się wręcz przepysznie, ponieważ na dolnośląskie trasy zawita blisko… sto załóg! Będzie o co walczyć, w końcu włodarze Tarmaca przejęli rolę organizatorów Mistrzostw Dolnego Śląska!

Przyznajcie, rajdowy tłum głodny jest igrzysk, walki na oesach i sportowych emocji… Z pomocą przychodzą nam organizatorzy Tarmac Masters! W najbliższy weekend w Nowej Rudzie rozegrany zostanie 7. Tech-Mol Rally – pierwsza runda Tarmaca, będąca zarazem oficjalną inauguracją Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska 2023. Na oesach „Wieża” i „Kosmos” powalczy blisko sto załóg, w tym aż cztery w maszynach kategorii Rally2/R5!

Pora na lot w kosmos!

Organizatorzy zadbali o to, aby sezon 2023 rozpoczął się z wysokiego „C”. Start honorowy Tech-Mol Rally odbędzie się bowiem pod uroczym, neorenesansowym pałacem w Bożkowie. Pierwsza z załóg wjedzie na rampę około godziny 17:00. Oczywiście, prawdziwa rywalizacja rozpocznie się następnego dnia. Na zawodników czeka przeszło 50 kilometrów oesowych w RO, biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy stawka SKJS pokona połowę tego dystansu.

Organizatorzy przygotowali dwa odcinki specjalne – „Wieżę” i doskonale znany kibicom OS „Kosmos” – wszystkie w pełni asfaltowej specyfikacji. „Wieża” powraca do Tarmac Masters po blisko trzech latach nieobecności. Linia startu znajduje się w Ścinawce, zaś punkt mety lotnej zlokalizowany jest tuż obok wieży widokowej w Suszynie. Zgodnie z tradycją, będzie szybko, technicznie i… naprawdę wyboiście. „Kosmos” to już prawdziwy klasyk, który tym razem nieco odświeżono i przedłużono. Blisko 10-kilometrowa wersja będzie najdłuższą od początku rozgrywania tej próby. Niektóre, szybkie partie zostaną nieco spowolnione przez szykanę. Nie zabraknie haków, ciasnych i nierównych wiraży i widowiskowych… skoków. Podsumowując, wszystko to, co rajdowe, asfaltowe tygrysy kochają najbardziej, prawda

Warto nadmienić, iż 7. Tech-Mol Rally został objęty honorowymi patronatami miejscowych władz – Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej i Burmistrza, Tomasza Kilińskiego.

Królewska obsada

Już tradycyjnie dla czempionatu Tarmac Masters, na liście zgłoszeń nie brakuje konstrukcji R5 i Rally2. Na uroczystej rampie startowej pojawią się aż cztery maszyny najmocniejszej kategorii rajdowej w Polsce. Listę otwierają Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski (Skoda), Sylwester Płachytka i Jakub Gerber (Skoda), Dariusz Poloński i Łukasz Sitek (Volkswagen) oraz Aleksander Terlecki z Łukaszem Szterleją na prawym fotelu (Skoda). Warto zauważyć, że duety klasy PRO zbierają punkty do klasyfikacji, ale w tej klasie nie nadaje się tytułów.

Batalię o Rajdowego Mistrza Dolnego Śląska rozpocznie aż… 12 załóg z klasy PRO1. Listę otwiera ubiegłoroczny wicemistrz, Artur Sękowski, który po porażce z Arturem Równiatką wraca do Tarmaca wyrównać swoje rachunku. Czempion sezonu 2022 miał pojawić się w Nowej Rudzie aby przetestować maszynę. Niestety, Równiatka musiał zrewidować plany z powodu przygotowań do inauguracji RSMP w Świdnicy. Oesy Tech-Molu przemierzać będą między innymi Jakub Matulka i Daniel Dymurski oraz Patryk Grodzki i Mateusz Adamski, którzy zapowiedzieli już tegoroczne starty w Mistrzostwach Polski. W stawce znajdziemy także zawodników Subaru Historic Rally Team – Arkadiusza Bałdygę i Jacka Spentanego. Jesteśmy ciekawi formy Arkadiusza Tyca, który tym razem wystartuje za sterami Subaru. Miłym akcentem jest występ załogi Małyszewicz/Piekarska – mistrzów SKJS sezonu 2022.

Sumarycznie w ramach RO zobaczymy 61 samochodów. Na oficjalnych listach kategorii SKJS widnieje 31 maszyn, z czego tylko 4 wystartują w czołowej, najmocniejszej klasie. Warto więc pogratulować organizatorom. Mimo trudnych czasów, lista… pęka w szwach!

Tarmac
fot. Tarmac Masters – oficjalny profil Facebook

Harmonogram 7. Tech-Mol Rally (RO):

– PKC 0 – 8:30
– OS1 „Wieża” – 8:56
– OS2 „Kosmos” – 9:39
– Serwis A (50 minut)
– OS3 „Wieża” – 12:03
– OS4 „Kosmos” – 12:46
– Serwis B (50 minut)
– OS5 „Wieża” – 15:10
– OS6 „Kosmos” – 15:53

Przydatne linki:

Mapa rajdu wraz z pinezkami do konkretnych lokacji – link
Onboard odcinka „Wieża” – link
Onboard odcinka „Kosmos” – link
Ramowy regulamin Tarmac Masters 2023 – link
Regulamin uzupełniający RO – link
Regulamin uzupełniający SKJS – link
Aplikacja Rally Control – link

Komplet informacji o 7. Tech-Mol Rally znajdziecie naturalnie na stronie organizatora. Po więcej rajdowych emocji i wiadomości z oesów Tarmaca zapraszamy na rallyandrace.pl.