piątek, 25 czerwca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Tarnowianie wysoko w I serii Kartingowych Mistrzostw Polski

Tarnowianie wysoko w I serii Kartingowych Mistrzostw Polski

Wielkie święto kartingu w Polsce zgromadziło prawie 200 zawodników oraz sporą grupę widzów i kibiców. W dniach 9-11 czerwca 2017 roku odbyła się pierwsza odsłona najważniejszych zawodów w naszym kraju sezonu 2017. Na torze w Słomczynie rywalizowali więc zawodnicy o elitarne tytuły w najmocniejszej osadzie z dwóch kartingowych serii.  
18699313_1071669112966335_4807061340855922597_o
W zawodach zobaczyliśmy również naszych młodych kierowców kartingowych – członków tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów – Marcel Kuc, Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz, Krzysztof Gardziel, Franciszek Liszka, Adam Micał, Maciej Gładysz, Natalia Gładysz, Franciszek Belusiak, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Ale podsumowując generalnie cały weekend bardzo udany, wiele walki na torze oraz kolejne ważne doświadczenia i nauka zebrane.
Tegoroczne mistrzostwa zostaną rozegrane w oparciu o dwie serie, w których zawodnicy rywalizować będą sumie w 8 wyścigach o punkty. Najpierw zawodnicy spotkali się w Słomczynie, a drugą mistrzowską serię rozegrają w Poznaniu końcem lipca. Zwycięzcą zostanie kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów w obydwu wyścigowych weekendach.

W kategorii Micro Max Maciej Gładysz po pięknej jeździe wygrywa cale zawody, natomiast Natalia Gładysz uplasowała się tuż za „pudłem”- na 4 miejscu.

Podczas kwalifikacji Maciej uzyskuje bardzo dobry 3 czas, a Natalia uzyskuje 6 czas. W biegach kwalifikacyjnych Maciej Gładysz zajmuje kolejno 2 i 3 pozycję, a Natalia Gładysz zajmuje dwukrotnie 5 pozycję. Natomiast w przedfinale Maciej zajmuje 2 pozycję, a Natalia zajmuje 5 pozycję. Z kolei w finale Maciej Gładysz po pasjonującej walce zajmuje bardzo dobrą 1 pozycję, a Natalia Gładysz równie udanym pojedynkom na torze zajmuje 4 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej sezonu Maciej lideruje stawce, powiększając przewagę, a Natalia zajmuje bardzo dobre 4 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 1 miejsce.

W kategorii Mini Rok podczas kwalifikacji Kajetan Gawron uzyskuje bardzo dobry 5 czas, Krzysztof Gardziel uzyskuje 11 czas, a Gabriel Łukasiewicz uzyskuje 15 czas. W biegach kwalifikacyjnych Gabriel zajmuje 10 i 13 pozycję, Krzysztof zajmuje 9 i 10 pozycję, a Kajetan zajmuje 11 i 14 pozycję. Natomiast w przedfinale Krzysztof po kontakcie z przeciwnikiem i defekcie sprzętu nie kończy wyścigu, Gabriel zajmuje 9 pozycję, a Kajetan zajmuje 11 pozycję. Z kolei w finale Gabriel zajmuje bardzo dobrą 5 pozycję, Krzysztof po starcie z ostatniego miejsca i serii pięknych wyprzedzeń zajmuje ostatecznie 15 pozycję, a Kajetan po ostrej walce ostatecznie zajmuje 22 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej sezonu Gabriel Łukasiewicz zajmuje 8 miejsce, Krzysztof Gardziel zajmuje 9 miejsce, a Kajetan Gawron zajmuje 13 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce.
Natomiast kategoria Baby Rok: W kwalifikacjach Franciszek Liszka po błędzie taktycznym zajmuje 10 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych przyjeżdża kolejno w pierwszym na 6 pozycji, a drugiego po incydencie nie kończy. Natomiast w przedfinale Franciszek startuje dopiero z siódmej linii, ale udanych wyprzedzeniach ostatecznie zajmuje 8 pozycję, a w finale po ostrej walce i kilku incydentach na torze traci dobrą pozycję i ostatecznie przejeżdża na 15 pozycji. W klasyfikacji generalnej Franciszek Liszka zajmuje 5 miejsce.
Z kolei kategoria Junior Rok: W kwalifikacjach Marcel Kuc uzyskuje bardzo dobry 1 czas, a Adam Micał uzyskuje również bardzo dobry 8 czas. W biegach kwalifikacyjnych Marcel po pięknej jeździe zajmuje 1 i 3 pozycję, a Adam po ostrej walce zajmuje 10 i 7 pozycję. Natomiast w przedfinale Marcel i Adam udanie walczą na torze i ostatecznie przyjeżdżają na 2 i 6 pozycji, a w finale po pięknej serii wyprzedzeń na przemian z przeciwnikami ostatecznie zajmują kolejno Marcel 5 i Adam 6 pozycję. Natomiast w klasyfikacji zespołowej zajmują bardzo dobrą 2 pozycję.
Z kolei Franciszek Belusiak do pełnej rywalizacji dołączy już za rok, a obecnie w kategorii Micro Max Pokazy ponownie radził sobie rewelacyjnie, jeździł bardzo dobrym tempem i zbierał cenne doświadczenie w stawce najmłodszych adeptów.
18839427_1074131522720094_8563168533074114775_o

Pełni optymizmu czekamy na kolejną odsłonę zawodów.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom, Teamom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Spore emocje zapowiadają się na II serii KMP, które zaplanowano na 21-23 lipca 2017 roku na torze w Poznaniu.
inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Alfa Romeo zmienia barwy na Styrię

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentował malowanie, w którym bolidy C41 ruszą do wyścigu na Red Bull...

Czołówka GSMP powalczy o punkty na Czarnej Górze

54 zawodników zgłosiło się do tegorocznej edycji wyścigu Stronie Śląskie – Czarna Góra, będącego 5 i 6...

77 Rajd Polski 2021 – Klip

Zapraszamy na klimatyczny klip z mazurskich szutrów 77 Rajdu Polski.

Rajd Safari – czwartek dla Toyoty

Po udanym shakedownie Sebastien Ogier potwierdził wysoką formę na pierwszym odcinku specjalnym. Francuz był najszybszy na wyjątkowym...

VTEC Cup Poland 19.06 – wyniki i ON-BOARD!

III Runda Vtec Cup Poland - mamy dla Was potwierdzone wyniki i jeden z pierwszych on-boardów z...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...

„Felix” wystartuje w Tarmacu

Paweł „Felix” Danilczuk, który od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu na odcinki specjalne, opowiedział nam krótko o planach na sezon 2021. Znany wszystkim Felix...

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p....

Jak Kalle Rovanperä stracił podium w Monte Carlo

Po naprawdę świetnej jeździe Rovanperä ostatniego dnia Rajdu Monte Carlo 2021 zajmował 3. miejsce. Niestety, młody Fin popełnił błąd, który kosztował go podium. https://www.youtube.com/watch?v=5IqxI_zRx2A&ab_channel=RallyeRacing63