Tarnowianie z sukcesem w Kartingowych Mistrzostwach Polski

W dniach 21-23 lipca 2017 roku odbyła się druga odsłona najważniejszych zawodów w naszym kraju sezonu 2017. Na torze w Poznaniu rywalizowali więc zawodnicy o elitarne tytuły w najmocniejszej obsadzie z dwóch kartingowych serii.  
19095418_1403487949732221_8381857082452653699_o
W zawodach zobaczyliśmy również naszych młodych kierowców kartingowych – członków tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów – Marcel Kuc, Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz, Franciszek Liszka, Adam Micał, Maciej Gładysz, Natalia Gładysz, Franciszek Belusiak, Iza Bułka którzy ponownie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Ale podsumowując generalnie całe zawody bardzo udane, wiele walki na torze oraz kolejne ważne doświadczenia i nauka zebrane.
Dużym sukcesem podsumowali zmagania w stolicy wielkopolski nasi kierowcy: po pięknej walce na torze drużynowo w klasyfikacji generalnej KMP zajęli I miejsce w kategorii Micro Max (Maciej, Natalia), II miejsce w kategorii Junior Rok (Marcel, Adam) oraz III miejsce w kategorii Mini Rok (Gabriel, Kajetan), dodatkowo indywidualnie Maciej Gładysz wygrał całe zawody, a Marcel Kuc stanął na podium zajmując trzecie miejsce.

Podczas kwalifikacji Maciej uzyskuje bardzo dobry 1 czas, a Natalia uzyskuje 2 czas. W biegach kwalifikacyjnych Maciej Gładysz zajmuje dwukrotnie 1 pozycję, a Natalia Gładysz zajmuje kolejno 5 i 3 pozycję. Natomiast w przedfinale Maciej zajmuje 1 pozycję, a Natalia zajmuje 5 pozycję. Z kolei w finale Maciej Gładysz po bardzo dobrym starcie i jeździe zajmuje 1 pozycję, a Natalia Gładysz zajmuje 6 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej sezonu Maciej lideruje stawce, powiększając przewagę, a Natalia zajmuje bardzo dobre 5 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 1 miejsce.

W kategorii Mini Rok podczas kwalifikacji Kajetan Gawron uzyskuje bardzo dobry 7 czas, a Gabriel Łukasiewicz uzyskuje dopiero 20 czas. W biegach kwalifikacyjnych Gabriel zajmuje 11 i 14 pozycję, a Kajetan zajmuje 8 i 9 pozycję. Natomiast w przedfinale Gabriel zajmuje 6 pozycję, a Kajetan po ostrej walce z przeciwnikami ostatecznie zajmuje 19 pozycję. Z kolei w finale Gabriel zajmuje bardzo dobrą 8 pozycję, a Kajetan po kolejnej serii ostrych pojedynków ostatecznie zajmuje 17 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej Gabriel Łukasiewicz zajmuje 6 miejsce, Kajetan Gawron zajmuje 19 miejsce, a Krzysztof Gardziel startując tylko w pierwszej odsłonie zajmuje 22 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce.
Natomiast kategoria Baby Rok: W kwalifikacjach Franciszek Liszka zajmuje 11 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych przyjeżdża kolejno w pierwszym na 9 pozycji, a w drugim na 7 pozycji. Natomiast w przedfinale Franciszek po udanych wyprzedzeniach i intensywnej walce ostatecznie zajmuje 8 pozycję, a w finale po kolejnej pięknej i ostrej walce przyjeżdża również na 8 pozycji. W klasyfikacji generalnej Franciszek Liszka jako debiutant w KMP zajmuje bardzo dobre 10 miejsce.
Z kolei kategoria Junior Rok: W kwalifikacjach Marcel Kuc uzyskuje bardzo dobry 4 czas, a Adam Micał uzyskuje również bardzo dobry 9 czas. W biegach kwalifikacyjnych Marcel po pięknej jeździe zajmuje 1 i 3 pozycję, a Adam po ostrej walce zajmuje 10 i 7 pozycję. Natomiast w przedfinale Marcel i Adam udanie walczą na torze z przeciwnikami i ostatecznie przyjeżdżają na 3 i 6 pozycji, a w finale pech dopada na starcie Adama, który nie chcąc uderzyć w przeciwnika wypada bokiem gokarta z toru i spada na koniec stawki ale po pięknej walce oraz serii wyprzedzeń na przemian z przeciwnikami ostatecznie zajmuje 12 pozycję, a Marcel również intensywnie tasując się z przeciwnikami ostatecznie uzyskuje 5 pozycję. Z kolei W klasyfikacji generalnej Marcel zajmuje bardzo dobre 3 miejsce, a Adam jak na debiutanta w KMP zajmuje również bardzo dobre 8 miejsce. Natomiast w klasyfikacji zespołowej zajmują bardzo dobrą 2 pozycję.
Z kolei Iza Bułka i Franciszek Belusiak do pełnej rywalizacji dołączą już za rok, a obecnie Iza w kategorii Baby Rok Pokazy i Franek w kategorii Micro Max Pokazy ponownie radzili sobie rewelacyjnie, jeździli bardzo dobrym tempem i zbierali cenne doświadczenie w stawce najmłodszych adeptów.

Pełni optymizmu czekamy na kolejną odsłonę zawodów.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom, Teamom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Spore emocje zapowiadają się na kolejnej rundzie serii Rok Cup Poland, którą zaplanowano 12-13 sierpnia 2017 roku na torze w Zielonej Górze.