niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościTarnowianie z sukcesem w Kartingowych Mistrzostwach Polski

Tarnowianie z sukcesem w Kartingowych Mistrzostwach Polski

W dniach 21-23 lipca 2017 roku odbyła się druga odsłona najważniejszych zawodów w naszym kraju sezonu 2017. Na torze w Poznaniu rywalizowali więc zawodnicy o elitarne tytuły w najmocniejszej obsadzie z dwóch kartingowych serii.  
19095418_1403487949732221_8381857082452653699_o
W zawodach zobaczyliśmy również naszych młodych kierowców kartingowych – członków tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów – Marcel Kuc, Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz, Franciszek Liszka, Adam Micał, Maciej Gładysz, Natalia Gładysz, Franciszek Belusiak, Iza Bułka którzy ponownie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Ale podsumowując generalnie całe zawody bardzo udane, wiele walki na torze oraz kolejne ważne doświadczenia i nauka zebrane.
Dużym sukcesem podsumowali zmagania w stolicy wielkopolski nasi kierowcy: po pięknej walce na torze drużynowo w klasyfikacji generalnej KMP zajęli I miejsce w kategorii Micro Max (Maciej, Natalia), II miejsce w kategorii Junior Rok (Marcel, Adam) oraz III miejsce w kategorii Mini Rok (Gabriel, Kajetan), dodatkowo indywidualnie Maciej Gładysz wygrał całe zawody, a Marcel Kuc stanął na podium zajmując trzecie miejsce.

Podczas kwalifikacji Maciej uzyskuje bardzo dobry 1 czas, a Natalia uzyskuje 2 czas. W biegach kwalifikacyjnych Maciej Gładysz zajmuje dwukrotnie 1 pozycję, a Natalia Gładysz zajmuje kolejno 5 i 3 pozycję. Natomiast w przedfinale Maciej zajmuje 1 pozycję, a Natalia zajmuje 5 pozycję. Z kolei w finale Maciej Gładysz po bardzo dobrym starcie i jeździe zajmuje 1 pozycję, a Natalia Gładysz zajmuje 6 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej sezonu Maciej lideruje stawce, powiększając przewagę, a Natalia zajmuje bardzo dobre 5 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 1 miejsce.

W kategorii Mini Rok podczas kwalifikacji Kajetan Gawron uzyskuje bardzo dobry 7 czas, a Gabriel Łukasiewicz uzyskuje dopiero 20 czas. W biegach kwalifikacyjnych Gabriel zajmuje 11 i 14 pozycję, a Kajetan zajmuje 8 i 9 pozycję. Natomiast w przedfinale Gabriel zajmuje 6 pozycję, a Kajetan po ostrej walce z przeciwnikami ostatecznie zajmuje 19 pozycję. Z kolei w finale Gabriel zajmuje bardzo dobrą 8 pozycję, a Kajetan po kolejnej serii ostrych pojedynków ostatecznie zajmuje 17 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej Gabriel Łukasiewicz zajmuje 6 miejsce, Kajetan Gawron zajmuje 19 miejsce, a Krzysztof Gardziel startując tylko w pierwszej odsłonie zajmuje 22 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce.
Natomiast kategoria Baby Rok: W kwalifikacjach Franciszek Liszka zajmuje 11 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych przyjeżdża kolejno w pierwszym na 9 pozycji, a w drugim na 7 pozycji. Natomiast w przedfinale Franciszek po udanych wyprzedzeniach i intensywnej walce ostatecznie zajmuje 8 pozycję, a w finale po kolejnej pięknej i ostrej walce przyjeżdża również na 8 pozycji. W klasyfikacji generalnej Franciszek Liszka jako debiutant w KMP zajmuje bardzo dobre 10 miejsce.
Z kolei kategoria Junior Rok: W kwalifikacjach Marcel Kuc uzyskuje bardzo dobry 4 czas, a Adam Micał uzyskuje również bardzo dobry 9 czas. W biegach kwalifikacyjnych Marcel po pięknej jeździe zajmuje 1 i 3 pozycję, a Adam po ostrej walce zajmuje 10 i 7 pozycję. Natomiast w przedfinale Marcel i Adam udanie walczą na torze z przeciwnikami i ostatecznie przyjeżdżają na 3 i 6 pozycji, a w finale pech dopada na starcie Adama, który nie chcąc uderzyć w przeciwnika wypada bokiem gokarta z toru i spada na koniec stawki ale po pięknej walce oraz serii wyprzedzeń na przemian z przeciwnikami ostatecznie zajmuje 12 pozycję, a Marcel również intensywnie tasując się z przeciwnikami ostatecznie uzyskuje 5 pozycję. Z kolei W klasyfikacji generalnej Marcel zajmuje bardzo dobre 3 miejsce, a Adam jak na debiutanta w KMP zajmuje również bardzo dobre 8 miejsce. Natomiast w klasyfikacji zespołowej zajmują bardzo dobrą 2 pozycję.
Z kolei Iza Bułka i Franciszek Belusiak do pełnej rywalizacji dołączą już za rok, a obecnie Iza w kategorii Baby Rok Pokazy i Franek w kategorii Micro Max Pokazy ponownie radzili sobie rewelacyjnie, jeździli bardzo dobrym tempem i zbierali cenne doświadczenie w stawce najmłodszych adeptów.

Pełni optymizmu czekamy na kolejną odsłonę zawodów.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom, Teamom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Spore emocje zapowiadają się na kolejnej rundzie serii Rok Cup Poland, którą zaplanowano 12-13 sierpnia 2017 roku na torze w Zielonej Górze.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here