Terenowy kamper Hilux Expedition V1 – samochód do spełniania marzeń

Sprzedać wszystko, kupić kamper i w drogę… To marzenie wielu mieszczuchów. Kamper, który nie musi się trzymać ubitych szlaków, to więcej niż spełnienie marzeń. Taki samochód sprawił sobie fotograf Stefan Forster. Jego spektakularny wyprawowy Hilux powstał we współpracy z Geocar, Hurter Offroad i Arctic Trucks Iceland.

Ekstremalny pick-up fotografa otrzymał nazwę Expedition V1, ale jego właściciel mówi o nim Úlfur, co po islandzku znaczy wilk. Specjaliści z Geocar, Hurter Offroad i Arctic Trucks przeobrazili seryjną off-roadową Toyotę w niezwykły pojazd do przemierzania bezdroży. Napędza ją tuningowany silnik Diesla o mocy zwiększonej do 225 KM, który spala średnio – jak podaje właściciel – 11,8 l/100 km. Do tego nie mogło zabraknąć zaawansowanego wyposażenia off-roadowego, jak snorkel TJM, wyciągarka WARN, reflektory HELLA, blokady mechanizmu różnicowego z przodu i z tyłu, osłona podwozia czy opony All Terrain 2 BF – 285 / R70 17. Auto może brodzić w wodzie o głębokości do 1,6 m.

Wyprawówka otrzymała wykonaną przez Geocar kabinę z wszelkimi możliwymi udogodnieniami. Kuchnia jest wyposażona w 2-palnikową kuchenkę gazową, lodówkę i zamrażarkę. Dwuosobowe łóżko ma wymiary 150×230 cm. 110-litrowy zbiornik na wodę oraz 14-litrowy bojler pozwalają wziąć prysznic zarówno wewnątrz auta, jak i na zewnątrz. Jest też ekologiczna toaleta. Prąd w kabinie zapewniają trzy baterie po 90 Ah. Wnętrze jest ogrzewane systemem Webasto AirTop 44 z motorem Diesla o mocy 4000 kW, a chłodzone klimatyzatorem LiFePo4 System. Samochód waży 2600 kg.

„Po 15 latach aktywnego życia, kiedy w podróży spędzałem około 120 dni w roku, śpiąc w małym namiocie, chciałem w końcu zapewnić sobie więcej komfortu. Każdy fotograf przyrody marzy od domu na 4 kołach. Jednak kiedy się wyrusza w drogę z normalnym kamperem, szybko się okazuje, że niewielki prześwit i brak napędu 4×4 to poważny problem. Po latach oszczędzania, w 2013 roku mogłem wreszcie spełnić swoje marzenie i zleciłem przygotowanie wyprawowego Hiluxa. Projekt zajął prawie 1,5 roku, a zaangażowane były w niego 3 firmy. Samochód służy mi do wypadów w góry Islandii i podróży po Europie. W 2021 roku zamierzam wyruszyć w drogę ze Szwajcarii do Mongolii i z powrotem, która potrwa 3 miesiące” – opowiada Stefan Forster.

inf.pras.