Testy przed Tarmac Masters TEC2000 Rally [wideo]

Drużyna OesTeam zorganizowała oficjalną sesję testową przed TEC2000 Rally – drugą odsłoną cyklu Tarmac Masters i RSMDŚl.

Na odcinku testowym przygotowanym przez OesTeam pojawiła się między innymi drużyna GK Forge Rally Team w Fabii Rally2 evo, Jacek Sobczak w Porsche 911 GT3, „Radzio Flat Out” i Beata Biliniewicz, Marcin Górny i Jarek Janasz w 208 Rally4, czy Krzysztof Czechak pilotowany przez Bartka Michalskiego. Charakterystyka próby oraz warunki pogodowe były idealnym odzwierciedleniem tego, co czeka stawkę drugiej rundy Tarmac Masters/RSMDŚl.

Zobacz też: „Francuski łącznik” – Hubert Kowalczyk o wyborze Renault Clio Rally3

O punkty w Sobótce zawalczy około czterdzieści załóg w RO oraz piętnaście w SKJS. Jak na razie na oficjalnej liście zgłoszeń widnieją trzy maszyny królewskiej grupie PRO. W Fabiach Rally2 evo zobaczymy Grzegorza Grzyba z Łukaszem Zapartem, braci Szejów i wracającego do rywalizacji Rafała Kwiatkowskiego, który na swój prawy fotel zaprosił Kamila Kozdronia. Arcyciekawą walkę zobaczymy w grupie PRO1 – nie zabraknie zwycięzców pierwszej rundy, Huberta Kowalczyka i Dawida Potępy w Clio Rally3. W pogoń za czteronapędowym Renault rzuci się aż dziesięć maszyn Subaru, w akcji zobaczymy też drużynę Rally and Race Team.

Tarmac Masters TEC2000 Rally – harmonogram

– PKC 0 – 9:30
– OS1 „Szczepanów” – 9:48
– OS2 „Wiry” – 10:21
– Serwis A
– OS3 „Szczepanów” – 12:21
– OS4 „Wiry” – 12:54
– Serwis B
– OS5 „Szczepanów” – 14:54
– OS6 „Wiry” – 15:27
– Serwis C
– OS7 „Tubojulita Power Stage Sobótka” – 17:42

Mapa rajdu – link
Ramowy regulamin Tarmac Masters 2024 – link
Regulamin uzupełniający RO – link
Regulamin uzupełniający SKJS – link
Aplikacja Rally Control – link

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.