The Rock wyda komendę zawodnikom NASCAR

10
Fot. Universal Studios

Daytona 500 to najważniejszy wyścig sezonu amerykańskiej serii NASCAR, a także pierwsza punktowana runda Cup Series. Oglądane na całym świecie wydarzenie co roku przyciąga do siebie gwiazdy świata rozrywki, a jedna z nich otrzyma szczególną rolę.

Dwayne Johnson, czyli aktor o pseudonimie The Rock, znany między innymi z serii Szybcy i wściekli, zostanie sędzią honorowym i 18 lutego wyda kierowcom komendę uruchomienia silników przed wyruszeniem do 500-milowej rywalizacji.

Johnson nie jest pierwszym aktorem, który dostąpi tego zaszczytu podczas wyścigu Daytona 500. W przeszłości ostatnie słowa przed odpaleniem samochodów wypowiadali między innymi James Garner, Owen Wilson, John Travolta i Donald Trump – ten ostatni zrobił to jednak już po tym, jak porzucił aktorstwo na rzecz polityki.

Daytona 500 to wielkie święto fanów sportu samochodowego w Ameryce. Organizator ogłosił już, że gwiazdą koncertu przed wyścigiem będzie Pitbull, który z tej okazji wyda nawet specjalny minialbum TRACKHOUSE: Daytona 500 Edition. Artysta bezpośrednio zaangażował się w serię NASCAR jako współwłaściciel zespołu wyścigowego.

W miniony weekend na torze Daytona odbył się 24-godzinny wyścig IMSA, który również miał ważne powiązanie ze światem show-biznesu – kręcono na nim ujęcia do nowego filmu Brada Pitta, a zieloną flagą wymachiwał producent Jerry Bruckheimer.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.