Tiger Rally Team gotowy na Rajd Kaszub

W nadchodzący weekend kolejna odsłona rajdowych zmagań o tytuł Mistrza Polski. Trzecia już runda krajowego czempionatu – Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup – zostanie rozegrana na malowniczych kaszubskich OS-ach. Tomasz Kasperczyk – kierowca Tiger Rally Team zakończył przygotowania do startu dwudniowymi, intensywnymi testami na Pomorzu.

Podczas rozgrywanego w maju Rajdu Karkonoskiego załoga Tiger Rally Team zapisała na swoim koncie pierwsze w tym sezonie punkty w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W dwóch pierwszych rundach RSMP Tomasz Kasperczyk notował wielokrotnie bardzo dobre czasy na OS-ach, co pozwala w nadzieją myśleć o kolejnym starcie. Przygotowania do III rundy RSMP były zatem bardzo intensywne, przede wszystkim z uwagi na charakterystykę kaszubskich OS-ów, które są niezwykle szybkie a co za tym idzie wymagają nieco odmiennych ustawień zawieszenia w Fordzie Fiesta R5. Na liście zgłoszeń widnieje niemal cała czołówka tegorocznych mistrzostw a walka o punkty w pierwszej połowie sezonu wkracza w decydującą fazę. Rajd zakończy się w niedzielne popołudnie widowiskowym Power Stage-em rozgrywanym w okolicach ERGO Areny w Gdańsku.

IMG_0148

Tomasz Kasperczyk: Nowe dla nas, bardzo szybkie odcinki specjalne wymagają perfekcyjnego ustawienia zawieszenia w Fieście R5. Stąd dwudniowe testy, podczas których jeździliśmy coraz szybciej i pewniej. Dodatkową motywacją była wizyta Dariusza „Tigera” Michalczewskiego, który przyglądał się naszym przygotowaniom podczas drugiego dnia testów. Nastawiamy się zdecydowanie na szybką jazdę, ale jak zawsze priorytetem są punkty do klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Postaramy się jechać efektywnie a podczas Power Stage-u również efektownie.

Damian Syty: Dwa dni testów pokazały nam w przybliżeniu jaka będzie charakterystyka odcinków specjalnych podczas Rajdu Kaszub. Po pierwszym dniu testowym, kiedy średnia prędkość na testowym OS-ie mocno przekraczała 120 kilometrów na godzinę, wydawało się że było szybko. Jednak drugiego dnia okazało się że można jeszcze szybciej. Wszystko wskazuje na to że średnie prędkości na OS-ach będą wyższe. Na Pomorzu przywitała nas bardzo fajna pogoda i choć prognozy przewidują że będzie padać, z optymizmem czekamy na start rajdu, i nowe dla nas OS-y. Tym bardziej musimy się skupić podczas zapoznania, aby wszystkie kąty i odległości zapisane w notatkach zgadzały się z tym co będziemy później jechać.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

 

IMG_0174

Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:

 

Oficjalna strona: www.tigerrally.pl
Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV

Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

 • auto24 Rally Estonia (Estonia) 17-19 lipca
 • Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

 • Rajd Gdańsk Baltic Cup,   19-21 czerwca 
 • Rajd Rzeszowski,         06-08 sierpnia 
 • Rajd Wisły,               04-06 września
 • Rajd Nadwiślański,        18-20 września 
 • Rajd Dolnośląski,          16-18 października
 • Rajd Arłamów,            12-14 listopada

inf.pras.