sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościTiger Rally Team po Rajdzie Valašská

Tiger Rally Team po Rajdzie Valašská

Tomasz Kasperczyk pilotowany przez Damiana Sytego ukończył Rajd Valašská na dobrej, dziewiątej pozycji w klasyfikacji generalnej. Był to ostatni treningowy start Tiger Rally Team przed rozpoczynającym się pod koniec kwietnia sezonem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Rajd Valašská, pierwsza runda Mistrzostw Czech w Rallysprintach, zainaugurował rajdowy sezon u naszych południowych sąsiadów. Na stracie stanęło ponad 30 załóg w samochodach czteronapędowych, w tym wielu zawodników z czołówki polskich rajdów. Założeniem zespołu było przede wszystkim zdobycie kolejnych doświadczeń na nowych dla załogi OS-ach i rozgrzewka przed zbliżającą się pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W rajdzie wystartowało wielu szybkich zawodników, zatem dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy pozwala z optymizmem myśleć o nadchodzącym sezonie.

003

Tomasz Kasperczyk: Nasz udział w Rajdzie Valašská kończy rajdowe przygotowania do sezonu Mistrzostw Polski. Przyjechaliśmy tu przede wszystkim sprawdzić naszą formę na nieznanych mnie ani mojemu pilotowi odcinkach specjalnych. Poza aspektem sportowym, każdy start na nowych dla załogi OS-ach pozwala na udoskonalenie opisu i dodaje pewności przed I rundą polskiego czempionatu. Przejechaliśmy cały rajd przyzwoitym, ale bezpiecznym tempem, a miejsce w pierwszej dziesiątce mocno obsadzonego rajdu pozwala z optymizmem myśleć o nadchodzącym sezonie.

Damian Syty: Nowe, nieznane wcześniej odcinki o zróżnicowanej nawierzchni to znakomita okazja do zbierania doświadczeń, tym bardziej że rywale byli wymagający. Naszym celem było czyste przejechanie całego rajdu, co udało się zrealizować. Szkoda dwóch odwołanych odcinków specjalnych, ale takie są rajdy. Dla nas był to udany weekend i z niecierpliwością czekamy na pierwszą rundę Mistrzostw Polski.

001

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

002

 

Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:

 

Oficjalna strona: www.tigerrally.pl
Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV

 

Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

  • auto24 Rally Estonia (Estonia)     17-19 lipca
  • Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

  • Rajd Świdnicki – KRAUSE,  24-26 kwietnia
  • Rajd Karkonoski,                  14-16 maja
  • Rajd Gdańsk Baltic Cup,      19-21 czerwca
  • Rajd Rzeszowski,                  06-08 sierpnia
  • Rajd Wisły,                             04-06 września
  • Rajd Nadwiślański,                18-20 września
  • Rajd Dolnośląski,                   16-18 października
  • Rajd Arłamów,                        12-14 listopada

Inf.pras.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here