Tiger Rally Team treningowo w Rajdzie Valašská

Tomasz Kasperczyk, kierowca Tiger Rally Team rozpoczyna ostatni etap przygotowań do sezonu 2015 od startu w Rajdzie Valašská, rozgrywanym w Czechach w dniach 10-11 kwietnia. Już za niespełna trzy tygodnie startuje tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
Start w rozgrywanym w okolicach Vsetína Rajdzie Valašská jest dobrym sprawdzianem formy przed Rajdem Świdnickim, I rundą RSMP. Międzynarodowa obsada i rywalizacja z czołówką polskich rajdów daje przedsmak sportowych emocji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Będzie to pierwszy tegoroczny start załogi Tiger Rally Team Fordem Fiestą R5 i okazja do sprawdzenia ustawień zawieszenia wypracowanych podczas niedawnych testów na Dolnym Śląsku.
Tomasz Kasperczyk: Rajd Valašská traktujemy przede wszystkim jako rozgrzewkę przed sezonem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Chcemy się jak najlepiej przygotować do pierwszej eliminacji mistrzostw – czyli Rajdu Świdnickiego. Sądzę, że będzie to bardzo dobry trening, tym bardziej że prawie cała czołówka RSMP anonsuje swój udział w imprezie. Jest zatem o co i z kim walczyć. Będzie to nasz debiut w Rajdzie Valašská, ale odcinki zapowiadają się bardzo ciekawie, konkurencja jest wymagająca, więc myślę że zabawa będzie świetna. Na rajd jedziemy z jasnymi założeniami – chcemy przede wszystkim znaleźć się na mecie i zdobywać cenne doświadczenia na nieznanych OS-ach.
Rajd Valašská, który w tym roku otworzy sezon sportów motorowych w Czechach jest pierwszą rundą Mistrzostw Czech w Rallysprintach. Dla kierowców zza naszej południowej granicy będzie to także ostatni sprawdzian i trening przed startem czeskiego czempionatu. Obsada zapowiada się imponująco – 116 zgłoszonych załóg, w tym ponad 30 samochodów czteronapędowych.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

001
Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:
Oficjalna strona: www.tigerrally.pl Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV

Kalendarz Startów Tiger Rally Team :
FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015
-auto24 Rally Estonia (Estonia) 17-19 lipca

-Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

-Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

-Rajd Świdnicki – KRAUSE, 24-26 kwietnia

-Rajd Karkonoski, 14-16 maja

-Rajd Gdańsk Baltic Cup, 19-21 czerwca

-Rajd Rzeszowski, 06-08 sierpnia

-Rajd Wisły, 04-06 września

-Rajd Nadwiślański, 18-20 września

-Rajd Dolnośląski, 16-18 października

-Rajd Arłamów, 12-14 listopada

005

Inf.pras.