To już w ten weekend – wielki finał Formula Drift z udziałem Piotra Więcka i Jamesa Deane’a

Przed nami zwieńczenie pełnego sukcesów i emocji sezonu najlepszej ligi driftingowej na świecie. Polsko-irlandzki duet w tym momencie kończy przygotowania do tych szczególnych zawodów.

Drifting to także podróże i tysiące przejechanych kilometrów. W tak wielkim kraju jakim są Stany Zjednoczone, te są szczególnie długie. Cała „karawana” Worthouse Drift Team w tym momencie jedzie do Irwindale, które jest położone nieopodal Los Angeles. Start podróży był w stanie Illinois. Aby dojechać do Kalifornii, zespół przejedzie Iowa, Nebraskę, Kolorado i Utah – w sumie ponad 2015 mil co w przeliczeniu na kilometry daje rezultat ponad 3200 kilometrów.

W zeszłym roku w Irwindale, Piotr Więcek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w FD. Doskonałą dyspozycję było widać już w czwartkowych treningach, po których inni kierowcy byli pod wielkim wrażeniem zawodnika z Płocka. Można powiedzieć, że dyspozycja była progresywna, bowiem w piątek miał miejsce pierwszy, duży sukces – drugie miejsce w kwalifikacjach. W sobotę Piotr Więcek był już nie do zatrzymania! W cuglach wygrał ósmą rundę Formula Drift 2018.

Drugi z kierowców Worthouse Drift Team – James Deane, przypieczętował w Irwindale pierwszy w swojej karierze tytuł mistrza Formula Drift i tego samego dnia obchodził urodziny. Irwindale dla Worthouse Drift Team jest po prostu magiczne.

Warto obserwować poczynania zawodników za pośrednictwem oficjalnego livestream’u. Relacja będzie dostępna na stronie www.formulad.com/live . Kwalifikacje rozpoczną się w piątek, 12 października o godzinie 21:00 czasu polskiego. Top 32 wystartuje w sobotę, 13 października o godzinie 23:00 (czas PL), natomiast pierwsza para Top 16 stanie na starcie o 2:30 w nocy.

Razem Kibicujmy Naszym!

inf.pras.