środa, 25 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiAston Martin traci szefa. Pokłócił się z „papieżem” i musiał odejść

Aston Martin traci szefa. Pokłócił się z „papieżem” i musiał odejść

Tobias Moers przez dwa lata wytrwał na stanowisku dyrektora generalnego marki Aston Martin. Doświadczony menedżer (wcześniej pracował w AMG) podjął decyzję o odejściu z firmy ze względu na różnice, które dzieliły go z właścicielem firmy – Lawrencem Strollem.

Brytyjskie media poinformowały o odejściu dyrektora generalnego Astona Martina zaledwie po dwóch latach współpracy. Producent samochodów trafił w ręce kanadyjskiego miliardera Lawrence`a Strolla, a Tobias Moers był architektem odrodzenia marki.

Ceniony na rynku motoryzacyjnym menedżer wcześniej zajmował stanowisko szefa AMG w Mercedesie. Pod jego rządami powstał m.in. kultowy model SLS AMG. W nowej firmie rozwijał projekt DBX707 oraz model Valkyrie. Po latach stagnacji marka Aston Martin zaczęła się liczyć wśród najważniejszych graczy na rynku samochodów luksusowo-sportowych.

Zobacz: Kolejny Aston Martin Valkyrie u klienta

W ostatnim czasie pojawiało się coraz więcej informacji, że Moers nie potrafi się porozumieć ze Strollem. Konflikt zaczął narastać, przez co podzieliły ich „strategiczne różnice” w kwestii dalszego rozwoju marki. Tobias Moers jest kolejną osobą, która nie wytrzymała długofalowej współpracy ze Strollem.

Na początku tego roku z zarządzania zespołem Formuły 1 zrezygnował ceniony Otmar Szafnauer, który miał już dość nacisków ze strony właściciela. W późniejszych wywiadach powiedział dość wymownie: „Kościół nie może mieć dwóch papieży”.

Przeczytaj koniecznie: AMR22 debiutuje na torze Silverstone

Lawrence Stroll to kanadyjski miliarder, który dorobił się ogromnej fortuny na rynku modowym. W 2018 roku nabył zespół Force India borykający się z problemami finansowymi. Później poszukiwał producenta samochodów do współpracy przy F1, a w 2020 roku pojawiła się możliwość nabycia akcji marki Aston Martin, która ostatecznie trafiła w jego ręce. W ten sposób legendarna, brytyjska marka kojarząca się z Jamesem Bondem dołączyła do stawki „królowej motorsportu”.

W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej plotek na temat sprzedaży ekipy F1 należącej do Strolla. Wszystko z powodu zainteresowania marki Audi, która po fiasku rozmów z McLarenem poszukuje innego kooperanta.

Błażej Boner
Redaktor z powołania z kilkoma milionami kilometrów za kółkiem na koncie. Gdy przestaje pisać to pstryka, a gdy przestaje pstrykać to kręci (nie tylko kółkiem). Lubi się ścigać sam ze sobą, ale zawsze przegrywa.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maciej Manejkowski w nowej roli na torze i plany na przyszłość

Maciej Maney Manejkowski w tym roku odłożył kask na półkę i jak cały zespół Avalon zaangażował się...

Wystartował puchar Work Stuff Super S Cup

To już V edycja pucharu, w którym zawodnicy walczą o tytuł Mistrza Polski Super S Cup w...

KJS Rally Mazowsze 2022 – trwają zapisy

Trwają zapisy na Rally Mazowsze 2022, czyli Konkursową Jazdę Samochodem. Jest to jedna z nielicznych imprez tego...

Kanjo night Łódź

Kanjo Nights - Kanjo Night Łódź 2022
Kanjo nights to nie są zwykłe spoty. To nie spędowiska ogłaszane w Internecie, podczas których liczy się...

3 Runda Rally Park Cup o Puchar Gminy Hażlach [wideo]

3 Runda Rally Park Cup o Puchar Gminy Hażlach
3 Runda Rally Park Cup o Puchar Gminy Hażlach - tam się dzieje! Oklepane stwierdzenie "nie ma...

NAJPOCZYTNIEJSZE