Tomasz Łyszkowicz – Halk gotowy na sezon 2023

Już w ten weekend rozpoczynamy sezon MPRC 2023 i jak zwykle nie mogło zabraknąć na starcie zespołu Controlled Fire Rallycross Team , szczególnie na swoim domowym torze w Słomczynie.

Zobacz także: Mistrzostwa Polski Rallycross Słomczyn – harmonogram

„Startujemy naszym BMW E36 Rx Evo IV które niejako z przymusu, zostało zbudowane w połowie zeszłego sezonu, po wybuchu poprzedniej jednostki napędowej . Na sezonu 2023 wprowadziliśmy kilka modyfikacji, szczególnie w jednostce napędowej i układzie chłodzenia, co ma zapewnić jeszcze lepsze osiągi samochodu i jeszcze mniejsza awaryjność. Cele na sezon to walka o Mistrza Polski , choć w tym sezonie może być to dość trudne, patrząc na poziom zawodników startujących w 1 rundzie MPRC w Słomczynie. Łukasz Zoll ,Piotrek Budzyński, i Gigi to pierwsza trójka zeszłego sezonu, powracający Daniel Krzysiak wraz z Automax to następny bardzo groźny konkurent. W generalce dodatkowo startują Wice Mistrz CEZ Robert Dąbrowski i Mistrz CEZ Konrad Gryz . Co do planów na sezon, chcielibyśmy pojawić się jeszcze na rundzie CEZ w Węgierskim Nyirád, ale to będzie zależało od budżetu, który niestety cały czas nie jest dopięty.

Jednakże teraz skupiamy się na tym, aby jak najlepiej przygotować do pierwszej rundy w Słomczynie i dobrze rozpocząć sezon.” – powiedział przed 1 rundą MPRC Tomasz Łyszkowicz