środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRallycrossTopolewski i Gagacki zadebiutowali w Mistrzostwach Europy Rallycross

Topolewski i Gagacki zadebiutowali w Mistrzostwach Europy Rallycross

Dwudziestu dwóch rywali, nowy tor, nowa seria wyścigowa i historyczny start bydgoskiego zespołu Oponeo. Tak w skrócie podsumować można debiut Dariusza Topolewskiego oraz Marcina Gagackiego w pierwszej rundzie Mistrzostw Europy Rallycross. Zawody odbyły się w miniony weekend na torze Holjes na północy Szwecji. Wyścigi w Varmland oglądało 6 tysięcy kibiców oraz miliony na livestreamie promotora, w aplikacji RX+ All Live.

Przypomnijmy, że Oponeo wspiera Rallycross w Polsce od ponad dekady, jako sponsor zespołu wyścigowego oraz poprzednio jako promotor Mistrzostw Polski. Kolejnym milowym krokiem jest udział zawodników Oponeo Motorsport na arenie międzynarodowej. Marcin Gagacki po awarii PoloRX w Poznaniu przesiadł się na 1 rundę Euro RX1 do drugiego Forda Fiesty zespołu. Bydgoszczanin nie zdążył nawet zaliczyć testów przed zawodami w Holjes. Dariusz Topolewski już od pierwszego dnia w Szwecji wspominał, że poznawanie nowych torów jest dla niego doskonałą okazją do zbierania nowego doświadczenia.

Dariusz Topolewski (kierowca: Ford Fiesta Supercar)
– Po kilku sezonach na torach w Polsce, Szwecja była naszym milowym krokiem i dużą lekcją, podczas której udało się zebrać nowe doświadczenie. Tor w Holjes jest trudny, techniczny i łatwo o błąd, który może dużo kosztować. Cały zespół wykonał wspaniałą pracę. Na trybunach pojawiło się sporo kibiców. To cieszy i bardzo dopinguje, gdy tak daleko od domu można zobaczyć polskie flagi. Nie mogę się doczekać rundy we Francji. Tor w Loheac charakterystyką przypomina bardziej Poznań, więc w najbliższy weekend przetestujemy nowe ustawienia- dodał Topolewski.

Marcin Gagacki „Gacek” (kierowca: Ford Fiesta Supercar)
– Chyba nie ma bardziej znanego toru do Rallycrossu na świecie. Już od pierwszych treningów spodobał mi się jego rajdowy styl: hopy, szybkie zakręty oraz zmiany wysokości i charakterystyczne tarki. Od samego początku była mega frajda z jazdy. Razem z Darkiem kręciliśmy czasy w połowie stawki. Warto wspomnieć, że w tym roku w naszej klasie startuje sama czołówka i zawodnicy znani z mistrzostw Świata jak Andreas Bakkerud, z którym udało się wystartować w pierwszej kwalifikacji czy Łotysz Janis Baumanis. Teraz na chwile wracamy do Polski, gdzie w Poznaniu postaramy się wykorzystać doświadczenie ze Szwecji. – podsumował Gagacki.

W najbliższy weekend Oponeo Team powraca do Poznania, gdzie odbędzie się kolejna runda mistrzostw Polski Rallycross. Lista zgłoszeń opiewa na ponad sto zgłoszeń. Wyścigowy weekend na Torze Poznań rozpocznie się od piątkowego badania technicznego. Na sobotę zaplanowano wolne treningi oraz trzy kwalifikacje. Czwarta kwalifikacja oraz półfinały i finały odbędą się w niedzielę. Zawody stanowią również rundę mistrzostw Czech i są otwarte dla kibiców.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE