Tor Modlin Rally Show 2021 – harmonogram

fot. Tor Modlin Rally Show - oficjalny profil Facebook

Znamy już pełen harmonogram tegorocznej imprezy Tor Modlin Rally Show 2021. Na zawodników czeka 9 odcinków specjalnych i blisko 40 kilometrów oesowych.

Modlin Rally Show 2020 uratował polską tradycję rajdów i specjalnej imprezy wieńczącej sezon. Leszkowi Kuzajowi i włodarzom obiektu udało się z powodzeniem zastąpić kultową Barbórkę oraz wielki finał przy ulicy Karowej. Po sporym sukcesie w debiucie, 27 listopada wystartuje druga edycja tego wydarzenia. Organizatorzy zapowiedzieli sporo zmian wobec zeszłorocznej imprezy. Zobaczymy więc jeszcze więcej rajdowych emocji, spektakularnych przejazdów i rozwiązań rodem z największych, motorsportowych imprez na świecie. Rally Show opuszcza też granice toru i wjeżdża do pobliskiej, zabytkowej Twierdzy z 1812 roku!

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Wspomnienia w odświeżonym wydaniu

Ambasador obiektu w Modlinie, Leszek Kuzaj, zapowiadał że tegoroczna, druga edycja Tor Modlin Rally Show będzie… wyjątkowa. Obserwując ogłoszone szczegóły, słowa dotrzymał. Na zawodników czeka aż dziewięć odcinków specjalnych i przeszło czterdzieści kilometrów jazdy w trybie bojowym. Impreza opuści obręb toru, jeden z odcinków został wytyczony na terenie ponad dwustuletniej Twierdzy Modlin. Załogi będą między innymi przejeżdżać przez tamtejsze bramy. Zapewniono również zmienną nawierzchnię, hopy oraz szutrowe nawroty.

W rywalizacji wezmą udział zarówno samochody nowoczesne (klasy R1, R2, R3) oraz auta historyczne (klasy H1, H2 i H3). Prowadzona będzie również klasyfikacja generalna a także tabela samochodów tylnonapędowych. Wzorem największych imprez rajdowych, OS7 i OS8 zostaną rozegrane w formie… równoległych przejazdów. Później odbędzie się ceremonia ogłoszenia zwycięzców Tor Modlin Rally Show, 35 najlepszych załóg wystartuje też w nocnej próbie Kryterium Toru Modlin. Następnego dnia odbędzie się impreza dla amatorów oraz zawodników bez odpowiedniej licencji rajdowej PZMTor Modlin Rally Show CUP 2021.

Rejestracja zawodników oraz sprzedaż biletów na Tor Modlin Rally Show 2021 już ruszyła! Szczegółowe informacje o zawodach i regulamin znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta 22 listopada 2021 i opublikowana raptem dzień później.

fot. rajd.internetowy.pl

Czekamy na końcówkę listopada!

Już od samego początku Tor Modlin Rally Show wywoływał pozytywne emocje. Na nitce obiektu widzieliśmy wszystko to co istotne – spektakularne przejazdy, najlepsze załogi i mnóstwo rajdowych emocji. Po problemach pandemicznych w 2020 roku, organizatorzy zapowiedzieli, że na obiekt zostaną wpuszczeni kibice. Oczywiście, wszystko zależy od dalszych obostrzeń i stanu prawnego w Polsce. Nie mniej jednak możliwość oglądania z bliska takiej imprezy na pewno znajdzie się na liście marzeń wielu fanów tego sportu.

Jesteśmy też ciekawi czyja gwiazda… rozbłyśnie najmocniej. W 2020 roku zachwycaliśmy się fenomenalną jazdą młodziutkiego Huberta Laskowskiego w Fabii R5. Tam narodziła się też nagroda Kuzi Flat Out, którą wspólnie przyznawaliśmy w tym sezonie RSMP. Właśnie Laskowski odebrał ją jako pierwszy, za swoją znakomitą walkę mimo swojego wieku… Kto zaskoczy nas teraz? Widzimy się w Modlinie już 27 listopada. Nie możemy się doczekać!