piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyINNETor Modlin Rally Show 2021 – podsumowanie okiem zawodnika

Tor Modlin Rally Show 2021 – podsumowanie okiem zawodnika

Druga edycja Tor Modlin Rally Show już za nami. Impreza, wymyślona i zorganizowana przez Leszka Kuzaja w zeszłym roku, powoli staje się nie tylko uzupełnieniem, ale i konkurencją dla Rajdu Barbórki.

Pierwsza edycja, w trudnym 2020 roku, gdy Barbórki nie było w ogóle, spotkała się z uznaniem tak kibiców, jak i zawodników. Nic więc dziwnego, że w tym roku nie tylko odbyła się ponownie, ale też została poszerzona o zupełnie nowy odcinek w Twierdzy Modlin.

– Starty w rallycrossie i w rajdach to dwie zupełnie różne rzeczy, czy trudno było się przestawić?

– Niełatwo. Pierwszy raz startowałem w profesjonalnym rajdzie z pilotem, pierwszy raz w rajdówce RWD i to na mokrej nawierzchni. Na dodatek krótkie testy samochodu przeprowadziłem na suchej nawierzchni, a jak było w sobotę, wszyscy wiemy – bardzo mokro. Ale z każdym kilometrem coraz lepiej współpracowało się z pilotem, a samochód okazał się bardzo przyjemny w prowadzeniu, choć bardzo wymagający.

– No właśnie – w rallycrossie w samochodzie jesteś sam, ale na torze walka jest bezpośrednia. W rajdach masz pilota, ale przeciwników nie widzisz…

– Podczas zapoznania uczyłem się podstaw opisu. To proste zasady, ale gdy jednocześnie musisz panować nad bardzo mocnym autem, zadanie wymaga maksymalnego skupienia. W rallycrossie liczy się reakcja na bieżącą sytuację, plan powstaje tu i teraz. Podczas rajdu wszystko musi być przygotowane i przemyślane – to zupełnie inne podejście do pokonywania kolejnych kilometrów. W rallycrossie w przypadku uszkodzonego auta jest ono transportowane do serwisu lawetą. Na rajdzie auto musi dojechać do serwisu o własnych siłach. Na szczęście udało się przejechać cały rajd bez żadnego błędu, wszystko było właściwie podyktowane przez doskonałego pilota Mateusza Martynka. Wszędzie także udało się dohamować i przejechać jak trzeba.

– A sama formuła rajdu, bardzo w końcu kompaktowego, bez długich dojazdówek?

– To były bardzo fajne trasy, techniczne, wymagające,  dające bardzo dużo przyjemności z jazdy. Zresztą takich się spodziewaliśmy – układał je sam Leszek Kuzaj, bardzo doświadczony kierowca, który  poza tym doskonale wie jaka trasa da najwięcej frajdy zawodnikom. Podsumowując Tor Modlin Rally Show 2021 – bardzo udany rajdowy debiut. Zajęliśmy 3 miejsce w klasie R2, 3 miejsce w klasie R2 w Kryterium Toru Modlin i 1 miejsce w klasie R2 w Stage Show. Korzystając z okazji chciałbym także podziękować partnerom za wsparcie w starcie: komputerydogier.olx.pl, Silvak, Czarnecki Racing School, urazszyjny.pl, stacja88.pl, Overdrive.com.pl.

– Tradycyjnie na koniec pytanie o plany na przyszły sezon? Już można czy za wcześnie?

– Za wcześnie! Ale na pewno poinformuję kibiców z wyprzedzeniem – przecież jeździmy także dla nich!

tekst: Bartek Ławski

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE