wtorek, 21 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościTor Poznań gra z WOŚP - licytacje i charytatywny SuperOes

Tor Poznań gra z WOŚP – licytacje i charytatywny SuperOes

W najbliższy weekend Tor Poznań stanie się motorsportowym centrum wsparcia 31. finału WOŚP. Automobilklub Wielkopolski przygotował mnóstwo atrakcji dla kibiców, a dochód z dwudniowej imprezy trafi na konto Orkiestry Jurka Owsiaka.

Automobilklub Wielkopolski zadbał o liczne, motorsportowe atrakcje. W sobotę 28 stycznia Tor Poznań ugości zawodników charytatywnego SuperOesu, pierwszej rundy sezonu 2023. Dochód z tej imprezy zostanie w całości przekazany na wsparcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a już teraz swój udział zapowiedziało przeszło… osiemdziesiąt załóg!

Na niedzielę zaplanowano prawdziwe, motoryzacyjne święto. Kibice będą mogli podziwiać aż cztery parady – samochodów klasycznych, konstrukcji z epoki PRL, aut amerykańskich oraz BMW należących do członków poznańskiego fanklubu tej marki. Dla tych, którzy chcą nieco lepiej poznać topografię obiektu i poczuć prawdziwy motorsport na… własnej skórze, przygotowano charytatywne przejazdy. Za sterami wyczynowych pojazdów zasiądą przede wszystkim zawodnicy z Wyścigowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Rallycross. Uczestnicy wystrzelą również własne „światełko do nieba” w postaci wieczornego ogniska.

Poza atrakcjami na poznańskim obiekcie, Automobilklub Wielkopolski zorganizował kilka charytatywnych licytacji. Wygrać można między innymi przejazd z wyścigową mistrzynią Polski 2022, Marceliną Czepiel, w jej pucharowym BMW. Nie lada gratką będzie także dzień szkoleniowy z ekipą Drive Squad, podczas którego zwycięzca licytacji zasiądzie za sterami wyczynowego Mini Coopera S, z pełną obsługą zespołu i… bez limitu kilometrów!

  • przejazd z Marceliną Czepiel na prawym fotelu pucharowego BMW – link
  • dzień szkoleniowy z ekipą Drive Squad i testy pucharowego Mini – link

fot. Automobilklub Wielkopolski

Do końca świata i… jedno okrążenie dłużej!

31. Finał WOŚP odbędzie się już 29 stycznia roku pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, lub nawet śmierci. Poprzednio wolontariuszom WOŚP udało się zebrać rekordową kwotę 224 376 706,35 zł.

Zobacz też: Damian Lempart przygotował aż cztery licytacje na WOŚP

Komplet informacji o 31. finale WOŚP Automobilklubu Wielkopolskiego znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku. Zachęcamy każdego z Was do przyjazdu na Tor Poznań. Rzadko kiedy sportowe emocje są tak blisko, dosłownie na wyciągnięcie ręki!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Super Sprint Prima Aprilis

Nie, to nie jest żart! Już 1 kwietnia 2023, w Niechobrzu, w gminie Boguchwała, zainaugurowane zostaną Mistrzostwa...

Robert Kubica wybrał filmowego „sobowtóra” To znany aktor

Robert Kubica i Michał "Misiek" Koterski
Robert Kubica właśnie rozpoczął sezon w WEC i znów jest na ustach krajowych i światowych mediów. Dziennikarz...

Pirelli nie będzie już dostawcą opon do F1? FIA rozpisuje nowy przetarg

Pirelli przestanie dostarczać opony dla F1?
Pirelli jest od lat jedynym dostawcą ogumienia dla F1, ale włoska firma może po latach utracić monopol...

Wypadek Nowe Miasto nad Wartą – wszyscy żyją, akcja jak w oszukać przeznaczenie

Oszukać przeznaczenie
Droga krajowa z Poznania do Jarocina zablokowana w Nowym Mieście nad Wartą. Białe auto zjechało na przeciwną...

Kierowca Arteona usłyszał surowy wyrok. Nie pomógł poszkodowanym i uciekł

Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał wyrok
Kierowca Arteona usłyszał wyrok w głośnej sprawie przed olsztyńskim sądem. Mężczyzna został obwiniony o spowodowanie groźnej kolizji...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here