Tor Poznań Track Day startuje w marcu. Inauguracja sezonu 2023

Tor Poznań Track Day
Tor Poznań Track Day

Tor Poznań Track Day to seria otwartych imprez skierowana do kierowców, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z motorsportem na profesjonalnym torze wyścigowym. Inauguracyjna edycja imprezy startuje już 12 marca.

Tor Poznań Track Day to idealna propozycja dla kierowców, którzy chcą postawić pierwsze kroki lub doskonalić jazdę w bezpiecznych warunkach. Impreza odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów, a zawodnicy mogą walczyć o trofea.

Impreza zalicza się do eliminacji Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich. Wydarzenie jest dostępne dla publiczności, a wstęp i parking są bezpłatne.

Harmonogram I edycja Tor Poznań Track Day – 12.03.2023

  • 07:00 Otwarcie biura – Rejestracja uczestników
  • 08:00 Odprawa uczestników treningu, Instruktaż: Bezpieczne zachowanie się na Torze
  • 08:30 Zapoznanie z torem w grupach w poszczególnych sektorach toru
  • 10:30 Rozpoczęcie sesji pomiarowych
  • 18:00 Zakończenie jazd – Podsumowanie

Uczestnicy mają zagwarantowane 2 godziny (grupa żółta) lub 1,5-1,75 godziny jazdy po torze (grupa zielona i niebieska). Impreza jest zabezpieczana przez sędziów wirażowych oraz wóz ratowniczy straży pożarnej i karetkę z zespołem ratownictwa medycznego. Każdy zawodnik może liczyć na profesjonalny pomiar czasu z dokładnością do 0,001 sekundy.

Organizatorzy zastrzegają, że do zawodów zostaną dopuszczone samochody generujące hałas nie przekraczający 93 dB (w warunkach pomiarowych) lub 96 dB (w pomiarze dynamicznym podczas jazdy).

Samochody, które spełnią powyższych wymogów, nie pojadą w próbach. Kolejnym warunkiem jest posiadanie zainstalowanego ucha holowniczego w samochodzie.