piątek, 22 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIETor Rallycross w Poznaniu - koniec z plotkami

Tor Rallycross w Poznaniu – koniec z plotkami

Po ostatnich nieoficjalnych informacjach i plotkach donoszących, że rundy Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross nie odbędą się w Poznaniu postanowiliśmy sprawdzić tą informację u źródła.

Prezes Automobilklubu Wielkopolskiego Bartosz Bieliński przedstawił nam obecny stan sytuacji. Prawdą jest, że nadal dokumenty „ugrzęzły” na etapie urzędowym. To jest ten element na który organizator nie ma bezpośredniego wpływu. Ta sytuacja była do przewidzenia biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju. Z tego też powodu rundy w Poznaniu są zaplanowane później w kalendarzu 2021. Dopiero w ostatni weekend lipca mają się tam odbyć pierwsze zawody Rallycross.

Organizator cały czas potwierdza swoją gotowość na rozpoczęcia prac, jak tylko będą gotowe pozwolenia. Na przygotowanie obiektu potrzebne jest kilka tygodni bowiem część asfaltowa już istnieje i będzie wykorzystywać częściowo sekcję kartingową i dużego toru wyścigowego. Pozostaje „tylko” zabezpieczenie części szutrowej.

Oczywiście tor musi zostać także odebrany przez przedstawiciela Polskiego Związku Motorowego ponieważ cykl MPRC i PPAC może odbywać się jedynie na homologowanych obiektach.

Na tą chwilę mimo, że sytuacja jest trudna, nie można jednoznacznie powiedzieć, że zawody Rallycross i Autocross w Poznaniu się nie odbędą. Tym bardziej, że po stronie organizatora nadal jest wola i chęć do działania.

Przypominamy kalendarz Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross 20201:

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

3. Rally Radków 2021 – filmowe podsumowanie finału TM

Na ostatniej w tym sezonie rundzie z cyklu Marten Tarmac Masters, zabrakło może aut klasy Rally2, ale...

Szansa na podium!

Ostatnia runda European Le Mans Series odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 października na torze Autódromo Internacional...

Super Sprint Żyraków

Zdradliwe szykany na trasie Super Sprintu o Puchar Wójta Gminy Żyraków czyli 9 runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego...

Czy Toyota GR Yaris może się stać autem kultowym?

Kuba Przygoński Toyotę GR Yaris przetestował już wielokrotnie na torze, a ostatnio auto towarzyszyło mu w załatwianiu codziennych spraw. “To...

Time Attack Trophy 2021 III runda – ZAPISY

Time Attack Trophy - zapisy
Trwają zapisy na trzecią, finałową rundę cyklu Time Attack Trophy 2021. PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI 2021 odbędzie się w...

NAJPOCZYTNIEJSZE