niedziela, 22 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIETor Rallycross w Poznaniu - koniec z plotkami

Tor Rallycross w Poznaniu – koniec z plotkami

Po ostatnich nieoficjalnych informacjach i plotkach donoszących, że rundy Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross nie odbędą się w Poznaniu postanowiliśmy sprawdzić tą informację u źródła.

Prezes Automobilklubu Wielkopolskiego Bartosz Bieliński przedstawił nam obecny stan sytuacji. Prawdą jest, że nadal dokumenty „ugrzęzły” na etapie urzędowym. To jest ten element na który organizator nie ma bezpośredniego wpływu. Ta sytuacja była do przewidzenia biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju. Z tego też powodu rundy w Poznaniu są zaplanowane później w kalendarzu 2021. Dopiero w ostatni weekend lipca mają się tam odbyć pierwsze zawody Rallycross.

Organizator cały czas potwierdza swoją gotowość na rozpoczęcia prac, jak tylko będą gotowe pozwolenia. Na przygotowanie obiektu potrzebne jest kilka tygodni bowiem część asfaltowa już istnieje i będzie wykorzystywać częściowo sekcję kartingową i dużego toru wyścigowego. Pozostaje „tylko” zabezpieczenie części szutrowej.

Oczywiście tor musi zostać także odebrany przez przedstawiciela Polskiego Związku Motorowego ponieważ cykl MPRC i PPAC może odbywać się jedynie na homologowanych obiektach.

Na tą chwilę mimo, że sytuacja jest trudna, nie można jednoznacznie powiedzieć, że zawody Rallycross i Autocross w Poznaniu się nie odbędą. Tym bardziej, że po stronie organizatora nadal jest wola i chęć do działania.

Przypominamy kalendarz Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross 20201:

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19. Wyścig Górski Prządki – wyniki pierwszego dnia

W sobotę 21 maja wystartowała rywalizacja w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Obok krajowego czempionatu kierowcy rywalizowali w...

Tom Kristensson na czele Rajdu Podlaskiego

Szwed Tom Kristensson zakończył pierwszy dzień zmagań szutrowego 41. Rajdu Podlaskiego na pozycji lidera. Kacper Wróblewski jest...

Ekstaza Leclerca, Verstappen bez mocy!

Charles Leclerc po raz kolejny z pole position! Niestety, nie oglądaliśmy szalonej batalii do ostatniej sekundy, Verstappen...

Sędziowie przywracają „Kajto” na podium!

W końcu, doczekaliśmy się! Sędziowie przychylili się do apelu zespołu Lotos Rally Team i poprawili rezultat Polaków...

Elfyn Evans wygrywa poranny maraton

Toyota nie ma sobie równych na porannej pętli Rajdu Portugalii! Evans zwiększył przewagę nad Rovanperą, a na...

NAJPOCZYTNIEJSZE