Toto Wolff odda stery w Mercedesie? Pojawił się następca

Toto Wolff znalazł następcę?
Toto Wolff znalazł następcę?

Toto Wolff wielokrotnie zapowiadał, że powoli zamierza usunąć się w cień. W końcu słowo może stać się ciałem, bowiem podczas testów w Bahrajnie pojawił się człowiek, który może przejąć sterowanie zespołem Mercedesa w najbliższym czasie.

Toto Wolff zamienił ekipę Mercedesa w kurę znoszącą złote jaja. Marka spod znaku gwiazdy przeżywała w latach 2014-2021 swoje najlepsze czasy w historii. Osiem tytułów mistrza świata konstruktorów jest tego najlepszym potwierdzeniem. Tylko w ubiegłym sezonie doszło do przerwania rekordowej passy za sprawą Red Bull Racing. Jednak nikt z tego powodu nie zamierzał kończyć współpracy z Wolffem.

Zobacz: Toto Wolff sprzedaje swoje Ferrari F40. Cena zwala z nóg

Austriak wielokrotnie wspominał o zmęczeniu towarzyszącemu zaangażowaniu w F1, związanemu z licznymi podróżami. Nie jest tajemnica, że Wolff od jakiegoś czasu poszukiwał kandydata na swoje miejsce. Osoba przejmie w odpowiednim momencie zarządzanie zespołem.

Tymczasem Mercedes stracił podczas zimowej przerwy jednego z kluczowych pracowników. James Vowles to brytyjski inżynier, który przez wiele lat dowodził strategią zespołu. Od początku tego sezonu został szefem ekipy Williams Racing.

Przeczytaj koniecznie: Wolff zapowiada nowy kontrakt dla Hamiltona

Podczas testów w Bahrajnie, w garażu Mercedesa pojawił się Jerome d`Ambrosio. Były kierowca F1 i Formuły E był już szefem zespołu Venturi. Zarządzana przez niego ekipa zajęła drugie miejsce w mistrzostwach. Na pytania dziennikarzy o obecność Belga, Toto Wollf odpowiedział, że jest to „przyjacielska” wizyta. Dodał tajemniczo, że być może coś wydarzy się w przyszłości, ale jeszcze nie teraz.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Jerome d`Ambrosio startował w barwach zespołu Marussia (2011) i Lotus (2012). Później przez krótki czas ścigał się w GT, żeby na koniec przejść do Formuły E. W ciągu sześciu sezonów wygrał zaledwie trzy wyścigi. Później przeszedł do ekipy Venturi jako zastępca szefowej zespołu – Susie Wolff. Gdy żona Toto Wolffa została dyrektorem generalnym ekipy, d`Ambrossio został szefem zespołu. Musiał odejść po roku, ponieważ od 2023 roku zespół przekształcił się w fabryczną ekipę Maserati.