piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRusza druga runda TOYOTA GR CUP na Autodromie Jastrząb

Rusza druga runda TOYOTA GR CUP na Autodromie Jastrząb

Już dzisiaj sportowe modele Toyoty pojawią się w naturalnym środowisku, czyli na torze wyścigowym. Kierowcy modeli GR Yaris, Corolla, Celica oraz MR2 zameldują się na drugiej rundzie TOYOTA GR CUP zorganizowanej na Autodromie Jastrząb.

Autodrom Jastrząb to jeden z najnowocześniejszych obiektów motorsportowych w naszym kraju. Oferuje bardzo dobrze przygotowaną nawierzchnię i sporo wrażeń z jazdy. W szczególności po charakterystycznej „górce”. Zatem nie mogło zabraknąć rundy TOYOTA GR CUP na tym obiekcie. Impreza jest organizowana wspólnie z popularną serią Interia Drive Cup.

Spośród ponad tysiąca GR Yarisów jeżdżących po polskich drogach, wielu użytkowników chce wykorzystywać pełny potencjał rasowego hot-hatcha na torze wyścigowym. Dlatego w ten weekend na Autodromie Jastrząb można liczyć na sporo egzemplarzy sportowej Toyoty.

TOYOTA GR CUP to seria stworzona z myślą o wszystkich właścicielach sportowych modeli spod znaku TOYOTA GAZOO Racing. Samochody takie jak np. GR Yaris, GR Supra czy GR86 rozchodzą się na polskim rynku w mgnieniu oka.

Rywalizacja w ramach TOYOTA GR CUP otwarta jest na wszystkie modele aut japońskiej marki. Oprócz kultowych modeli z linii GR i GRMN w serii mogą startować wszystkie współczesne i historyczne modele, dla których została stworzona specjalna klasa RACE & FUN.

Obok uznanych współczesnych konstrukcji nie zabraknie także bardzo popularnych oraz posiadających bogatą wyścigową i rajdową historię modeli, takich jak Corolla, Celica, czy MR2 – wyjątkowy model z centralnie umieszczonym silnikiem.

Z myślą o posiadaczach tych samochodów uruchomiono sklep internetowy Gazooshop.pl oferujący akcesoria tuningowe i eksploatacyjne od takich producentów, jak TRD czy GAZOO Racing. Produkty są w części importowane prosto z Japonii. Podczas wydarzenia na Autodromie Jastrząb uczestnicy będą mogli zapoznać się z produktami oferowanymi przez sklep, a także porozmawiać z ekspertami technicznymi oraz detailingowymi.

Harmonogram 2. rundy TOYOTA GR CUP

4 czerwca 2022 – Autodrom Jastrząb

  • 8:30 – Otwarcie imprezy
  • 10:30 – Odprawa dla uczestników
  • 11:30 – Rozpoczęcie przejazdów OS 1
  • 13:45 – Przerwa na zmianę trasy
  • 14:45 – Rozpoczęcie przejazdów OS 1
  • 17:30 – Zakończenie, rozdanie nagród
Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE