TOYOTA GR CUP wraca na Tor Silesia Ring

W najbliższą niedzielę 4 czerwca na torze Silesia Ring rozegrana będzie 3. runda TOYOTA GR CUP 2023. Tor zlokalizowany w Kamieniu Śląskim przyciąga zawodników zróżnicowaną charakterystyką i nowoczesną infrastrukturą. Kierowcy samochodów z linii GR (Gazoo Racing) i innych sportowych aut Toyoty będą na nim ponownie walczyć o cenne ułamki sekund i kolejne punkty do klasyfikacji rocznej oficjalnego pucharu TOYOTA GAZOO Racing Polska.

TOYOTA GR CUP to seria zawodów typu track day adresowana do kierowców sportowych samochodów Toyoty. Trwający od kwietnia do listopada sezon składał się z ośmiu rund, w których mogą brać udział zarówno kierowcy aut z linii GR oraz Yarisa GRMN, jak i innych sportowych samochodów Toyoty. Imprezy odbywają się na profesjonalnych torach, na których regularnie rozgrywane są prestiżowe krajowe i międzynarodowe wyścigi. Drugi sezon pucharu zorganizowany jest z inicjatywy TOYOTA GAZOO Racing Polska, we współpracy z popularnymi cyklami zawodów typu track day – Race Cup oraz Drive Cup.

Tor Silesia Ring zlokalizowany jest na terenie dawnego lotniska w Kamieniu Śląskim, a jego 3636-metrowa wyścigowa nitka znana jest z bardzo wymagających 15 zakrętów oraz dwóch prostych, z których najdłuższa liczy aż 730 metrów. Długie proste będą premiowały dużą moc i moment obrotowy turbodoładowanego 6-cylindrowego silnika GR Supry, ale lekkie i zwinne GR Yarisy oraz GR86 będą nadrabiać straty świetnym prowadzeniem w partiach z ciasnymi nawrotami i zakrętami. Zapowiada się ciekawa walka trzech przedstawicieli rodziny GAZOO Racing, a ostateczny wynik nie jest przesądzony.

Na torze nie zabraknie także klasycznych wyścigowych konstrukcji inżynierów Toyoty w postaci stworzonej na tor Toyoty MR2 z centralnie umieszczonym silnikiem oraz starszego brata modelu GR86, czyli lubianego i bardzo popularnego GT86.