czwartek, 22 kwietnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Toyota GR Supra GT4 w British GT Championship

Toyota GR Supra GT4 w British GT Championship

Jeden z pierwszych sześciu egzemplarzy wyścigowej Toyoty GR Supra GT4 będzie ścigał się w serii British GT Championship. Samochód obsługiwany przez zespół Speedworks Motorsport wystartuje w dziewięciu wyścigach.

Toyota GR Supra GT4 to samochód wyścigowy oparty na modelu GR Supra – pierwszym globalnym aucie opracowanym przez Toyota Gazoo Racing. Samochód został przygotowany do rywalizacji w kategorii GT4, która zyskuje coraz większą popularność wśród zespołów prywatnych ze względu na niskie koszty oraz łatwość dołączenia do rywalizacji. Startując w wyścigach pod banderą GT4 mamy gwarancję startów tylko z autami tej kategorii, a rywalami są kierowcy o podobnym poziomie umiejętności i doświadczenia. Motorsportowe gwiazdy nie są dopuszczone do ścigania, bo GT4 ma promować młodych kierowców oraz wyścigi wśród amatorów.

Toyota GR Supra GT4 trafi do pierwszych klientów w drugiej połowie marca 2020 roku. W pierwszej partii przygotowano sześć aut, a jedno z nich będzie obsługiwane przez Speedworks Motorsport w Wielkiej Brytanii.

Cieszy nas współpraca z Speedworks Motorsport. Mieliśmy duże zainteresowanie naszym autem, więc wybór właściwego partnera nie był łatwy. Naszym priorytetem jest stworzenie bliskich relacji z pierwszymi klientami i wymiana danych, byśmy mogli rozwijać auto i zapewnić odpowiednie wsparcie kolejnym klientom GR Supry GT4.” – powiedział Florian von Hasselbach, główny inżynier z Toyota Motorsport GmbH.

Sukcesy z Corollą, pościgają się GR Suprą

Speedworks Motorsport został wybrany przez Toyota Motorsport GmbH, producenta auta, jako zespół priorytetowy, co oznacza, że GR Supra GT4 będzie dostarczona w pierwszej kolejności, a brytyjska stajnia będzie blisko współpracowała z fabryką w Kolonii nad rozwojem auta. W pierwszej partii powstało sześć egzemplarzy GR Supry GT4, które będą dostarczane w drugiej połowie marca.

Wybór Speedworks Motorsport na zespół priorytetowy nie dziwi. Stajnia od lat blisko współpracuje z Toyotą. W poprzednim sezonie obsługiwała zespół Team Toyota GB, który w serii British Touring Car Championship rywalizował nową Toyotą Corollą i wygrał cztery rundy mistrzostw. A do tego ma doświadczenie i sukcesy w kategorii GT4, z mistrzostwem z 2010 roku włącznie.

Jesteśmy zachwyceni, że zostaliśmy obdarzeni zaufaniem i to my wystawimy Toyotę GR Suprę GT4 w British GT Championship. Mieliśmy okazję obserwować prace rozwojowe nad autem i przekonać się o jego możliwościach w Hiszpanii. To imponująca maszyna, świetnie zbudowana. Ten program dobrze uzupełni naszą pracę w BTCC.” -powiedział Christian Dick, szef Speedworks Motorsport.

Zespół testował samochód podczas grudniowych jazd po torze Jarama nieopodal Madrytu. W sezonie 2020 w British GT Championship za kierownicą GR Supry GT4 będą rywalizować 23-letni Sam Smelt oraz o rok młodszy James Kell.

Naszym celem jest potwierdzić potencjał Toyoty GR Supra GT4 w bardzo konkurencyjnej kategorii GT4. Ruszamy z projektem dość późno, więc mamy ostrożne oczekiwania, ale z technicznym wsparciem TMG możemy liczyć na to, że szybko zrozumiemy auto i osiągniemy odpowiednie tempo.” – dodał Dick.

Samochód będzie dostarczony na miesiąc przed pierwszą rundą mistrzostw, która odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia na torze Oulton Park. GR Supra GT4 pojedzie w dziewięciu rundach British GT Championship. Wyścigi tej serii, w zależności od toru, trwają od godziny do trzech.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Chorwacji 2021: Najlepsze akcje z odcinka testowego

Odcinek testowy o długości 4,6 km, przebiegający koło średniowiecznego zamku Medvedgrad wygrał ostatecznie Elfyn Evans. Tuż za...

BEST of – 1 runda Time Attack Poland

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 1 rundy Time Attack Poland na torze Jastrząb

Rajd Chorwacji: wrażenia Kajetanowicza przed porannymi odcinkami

Rajdowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy zawitają na asfaltowe drogi Chorwacji. Właśnie od tej rundy swój sezon...

Avalon Extreme Racing rusza za granicę

Zespół Avalon Extreme Racing Team przedstawił plany startów na sezon 2021. Po raz pierwszy wyruszy poza granice...

McLaren sprzedał swoją siedzibę, ale nie wyprowadza się z Woking

Przeżywający kłopoty finansowe McLaren, kilka miesięcy temu wystawił na sprzedaż swoją ultranowoczesną siedzibę w Woking w Anglii....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...

„Felix” wystartuje w Tarmacu

Paweł „Felix” Danilczuk, który od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu na odcinki specjalne, opowiedział nam krótko o planach na sezon 2021. Znany wszystkim Felix...

Jak Kalle Rovanperä stracił podium w Monte Carlo

Po naprawdę świetnej jeździe Rovanperä ostatniego dnia Rajdu Monte Carlo 2021 zajmował 3. miejsce. Niestety, młody Fin popełnił błąd, który kosztował go podium. https://www.youtube.com/watch?v=5IqxI_zRx2A&ab_channel=RallyeRacing63

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p....