Toyoty rywalizowały na Torze Silesia Ring

305

Czerwcowa dawka motorsportowych wrażeń z TOYOTA GAZOO Racing Polska rozpoczęła się już 4 czerwca podczas 3. rundy TOYOTA GR CUP, rozgrywanej na Torze Silesia Ring.

Seria TOYOTA GR CUP powstała z myślą o polskich właścicielach sportowych samochodów z linii GR i już drugi sezon rozgrywana jest we współpracy z popularnymi cyklami zawodów typu track day – Race Cup oraz Interia Drive Cup.

Zawodnicy prowadzący samochody z linii GR rywalizowali w dwóch klasach – GR YARIS CUP i GR OPEN. Dla właścicieli innych sportowych samochodów Toyoty została stworzona osobna klasa Race & Fun.

3636-metrowa wyścigowa nitka Silesia Ringu znana jest z bardzo wymagających 15 zakrętów oraz dwóch prostych, z których najdłuższa liczy aż 730 metrów.

Głównym pretendentem do zdominowania rywalizacji były w tych warunkach GR Supry ze swoim mocnym turbodoładowanym 6-cylindrowym silnikiem. Model ten z powodzeniem rywalizuje w popularnej kategorii GT4, gdzie wyścigowa GR Supra szybko okazała się bardzo konkurencyjnym autem w seriach na całym świecie.

Tym razem najszybszą z Toyot na torze był jednak model MR2 3. generacji, prowadzony przez Tomasza Ćwiklika. MR2 to auto, które swoją konstrukcją z centralnie umieszczonym silnikiem nawiązuje do potężnych supersamochodów, ale przede wszystkim zachwyca lekkością i świetnym prowadzeniem. To w połączeniu z licznymi modyfikacjami napędu i aerodynamiki sprawiło, że żółta MR2 z nr 63 rywalizowała na torze z najmocniejszymi samochodami jak równy z równym, wyprzedzając nawet auta GT3 i GT4. Ćwiklik wygrał klasę Race & Fun w TOYOTA GR CUP, przed Szczepanem Gwizdalewiczem w GT86 i Janem Biegoniem w MR2 2. generacji.

W klasie GR OPEN drugie zwycięstwo w sezonie, po wygranej na Torze Poznań, odniósł Mariusz Miąsko w Toyocie GR Supra, obejmując także prowadzenie w klasyfikacji rocznej. Drugie i trzecie miejsce także należało do kierowców GR Supry, obrońcy zeszłorocznego tytułu w klasie GR Open Ireneusza Ludwiniaka oraz debiutującego w TOYOTA GR CUP Filipa Bulińskiego.

Wśród kierowców najliczniej reprezentowanego na torze modelu GR Yaris, triumfował Dariusz Kośmider, przed Tomaszem Sendrowskim oraz Pawłem Romanem. 18 punktów zdobyte za drugie miejsce pozwoliło Sendrowskiemu wskoczyć na pozycję lidera w klasyfikacji rocznej klasy GR YARIS.

Najbliższą okazją do podziwiania sportowych Toyot na torze będzie 4. runda TOYOTA GR CUP rozgrywana 21 lipca na Torze Poznań, wspólnie z zawodami Race Cup.