Track Day Trophy wjedzie na Tor Łódź

Dziewiątego października odbędzie się następna runda TDT. Ta popularna seria torowa zagości na kolejnym nowym dla siebie obiekcie, tym razem w centralnej Polsce.

Cykl jest najbardziej kojarzony z Toruniem, z którego pochodzi prowadząca go grupa Motorsport Trophy. Rundy ligi w dwóch poprzednich sezonach odbywały się też na lotniskach Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu i Broczyno k. Czaplinka na Pomorzu Zachodnim. W tym roku organizacja postanowiła zagościć na kolejnych torach. Inauguracja obecnego sezonu TDT odbyła się na Autodromie Pomorze w Pszczółkach pod Gdańskiem. Teraz czas na kolejną odsłonę serii, która zaplanowana jest na znanym i bardzo lubianym przez szeroką rzeszę kierowców Torze Łódź. Finał cyklu zaplanowany jest na 03 grudnia. Będzie to jednocześnie 3. Toruńska Barbórka, która tym razem najprawdopodobniej odbędzie się w formie torowo-ulicznego superoesu.

Zapisy dobiegają końca

Runda na Torze Łódź odbędzie się 09 października. Do udziału w niej zostanie przyjętych 60 kierowców, co jak na poziom popularności TDT jest niedużą liczbą, w związku z czym zawodnicy zainteresowani startem powinni pośpieszyć się ze zgłoszeniami. Identyczny limit obowiązywał na rundę w Pszczółkach. Wówczas zgłosiło się dwa razy więcej chętnych niż miejsc. Rejestracja na „Łódź” ruszyła w ubiegłym tygodniu. Aktualnie na liście startowej jest już ponad 40 nazwisk, co oznacza, że wolnych pozostało już tylko kilkanaście numerów. Spóźnialskim pozostaną tylko miejsca na liście rezerwowej i liczenie na łut szczęścia związany z wycofaniem się ze startu innych uczestników.

Lista startowa rundy na Torze Łódź już przedstawia się naprawdę imponująco. Na uwagę zasługuje zwłaszcza bardzo duża różnorodność maszyn, co obok wyjątkowej atmosfery panującej na zawodach jest jednym ze znaków rozpoznawczych serii TDT i jej bliźniaczej ligi Time Attack Trophy. Wśród zgłoszonych aut są m.in. Toyoty GR Yaris, Mercedesy AMG, BMW w wersjach M, Audi S i RS, Focusy RS i ST, Nissan 370Z, Abarth 500 1.4 T-Jet, ale także przystosowane do sportu klasyki, takie jak chociażby Audi 80 Quattro czy Nissan Sunny N14. Pojawią się również Fiaty Cinquecento i Seicento, a także elektryczny bolid Sonic 7EV.

Mistrzowie, rekordziści i debiutanci

Naprawdę imponująco przedstawia się też lista uczestników zawodów. Wśród startujących będzie m.in. Arkadiusz Kubiak (Renault Megane RS), który od paru lat na łódzkim obiekcie bije kolejne rekordy, ciągle coraz wyżej zawieszając poprzeczkę swoim konkurentom. W maju ubiegłego roku wjechał na chwilę na tor… pożyczoną „meganką” i wykręcił rekordowy rezultat 55,721s. W tej rundzie TDT weźmie też udział jego stały rywal i jednocześnie przyjaciel – Marcin Markowicz (Subaru WRX STI), czyli rekordzista „Łodzi” dla grupy aut AWD. Z ponad 1,5-kilometrową pętlą zmierzy się też wielu innych bardzo doświadczonych i utytułowanych kierowców. Rzecz jasna nie zabraknie też całej grupy mistrzów i wicemistrzów cykli Track Day Trophy i Time Attack Trophy z poprzednich sezonów. Na obiekcie w Kiełminie pojawią się również ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze ściganiem, w tym prawdziwi debiutanci.

Więcej informacji na temat cyklu i wydarzenia, w tym rejestracji uczestników, na oficjalnej STRONIE MOTORSPORT TROPHY (http://trophy.com.pl/), na jej FANPAGE’U (https://www.facebook.com/MotorsportTrophy/) i WYDARZENIU na FB (https://www.facebook.com/events/2120150211665237/).