poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościTrack Day Trophy wraca na tor po zimowej przerwie

Track Day Trophy wraca na tor po zimowej przerwie

Już za tydzień, w niedzielę 27 lutego, w MotoParku Toruń odbędzie się testowa, zerowa runda nowego sezonu Track Day Trophy. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na liście startowej!

„Zerówka” TDT to tradycyjny, przedsezonowy trening z elektronicznym pomiarem czasu na asfaltowej pętli toruńskiego toru. Przyjęta formuła wydarzenia zapewnia uczestnikom dużą ilość jazdy. Przedsezonowy trening kierowcy rozpoczną od przejazdów bez chronometrażu w małych grupach podczas sesji Open Track. Po nich przewidziane są dwie sesje czasówek na zasadach time attack, w trakcie których zawodnicy powalczą o jak najlepsze czasy pojedynczego okrążenia. Najszybsze trójki w dwóch utworzonych na ten dzień klasach pojemnościowych (do 2000 i powyżej 2000 cm3) zostaną nagrodzone pucharami.

Co warte podkreślenia, będzie to prawdopodobnie ostatnia próba typu time attack organizacji Motorsport Trophy na dotychczasowej pętli toruńskiego MotoParku. Obiekt już wkrótce przejdzie renowację i przebudowę, dzięki czemu asfaltowa nitka zostanie wydłużona o prawie 300 metrów. W związku z tym wszystkie tegoroczne rundy Time Attack Trophy planowane są na nowej pętli. Gdyby ktoś jednak chciał poprawić swój osobisty oficjalny rekord na dotychczasowej nitce Toru Toruń, to właśnie 27 lutego jeszcze będzie miał na to szansę.

Wydarzenie odbędzie się tuż 11 Mszy w Intencji Środowiska Sportów Motorowych (zawodników, działaczy, sędziów, mechaników, kibiców), która zostanie odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na toruńskich Bielawach, przy ul. Szczecińskiej 38. Nabożeństwu będzie przewodniczył duszpasterz kujawsko-pomorskich motorsportowców – ksiądz Zbigniew Łukasik. Początek o godz. 10.00.

Rejestracja będzie prowadzona do 22 lutego lub do wyczerpania limitu miejsc (obowiązuje zasada pierwszeństwa zgłoszeń). W przedsezonowym track dayu może wziąć udział maksymalnie 50 kierowców. Zapisy trwają. Pozostało już tylko kilka wolnych miejsc, więc osoby zainteresowane niewątpliwie powinny się pośpieszyć.

HARMONOGRAM CZASOWY

Niedziela, 27. lutego 2022r.
11.00 – otwarcie parku maszyn na terenie MotoParku Toruń (ul. Łukasiewicza 66)
11.15 – otwarcie biura zawodów
11.45 – obowiązkowy briefing dla zawodników
12.00 – 14.45 – przejazdy treningowe w małych grupach (Open Track)
14.45 – 17.00 – przejazdy indywidualne na czas
17.10 – dekoracja zwycięzców, oficjalnie podsumowanie i zakończenie zawodów
17.30 – zamknięcie parku maszyn.

Przed wydarzeniem o godz. 10.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Szczecińskiej 38 w Toruniu (osiedle Bielawy) odbędzie się msza święta w intencji środowiska sportów motorowych.

Więcej informacji na temat zerowej rundy TDT, choćby dotyczących rejestracji, uzyskać można w na STRONIE ORGANIZATORA oraz FACEBOOKU.

Tekst: Tomasz Niejadlik

Fot.: Julia Truszczńska

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

WRC Rajd Sardynii 2023! – „Jumps & max attack!!”

Rajd Sardynii 2023
Opada kurz po szutrach Rajdu Sardynii! Na włoskich odcinkach specjalnych najszybsi byli Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe....

Wielki szlem Verstappena w Grand Prix Hiszpanii

Verstappen_Grand Prix Hiszpanii
Max Verstappen odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya. Holender po starcie z pole...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here