środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaDriftTransfer z Ekstraklasy do... Drift Masters! Adam Krawczak poprowadzi DMEC

Transfer z Ekstraklasy do… Drift Masters! Adam Krawczak poprowadzi DMEC

Transfer ze świata futbolu do… driftu? Adam Krawczak przeciera szlaki! Prezes Rakowa Częstochowa, lidera tabeli w Ekstraklasie, odchodzi z klubu. Od Marca Krawczak zajmie się zarządzaniem… serią Drift Masters! Oby osiągał podobne sukcesy, co w Rakowie!

Po prostu, tego jeszcze nie grali. Adam Krawczak, dotychczasowy prezes lidera Ekstraklasy, odchodzi z klubu. Zazwyczaj tego typu roszady odbywają się w atmosferze skandalu lub… kiepskich wyników sportowych. Jednakże tu jest zgoła inaczej. Raków jest dziś bowiem na najlepszej drodze do wymarzonego tytułu mistrza Polski, zaś nastroje w drużynie są wręcz wybitne. Skąd więc pomysł na odejście? Krawczak zdecydował się zostawić piłkę, aby zająć się światem driftingu. Od marca przejmie stery w… Drift Masters European Championship!

fot. Jakub Ziemianin

Z boiska na tor

Czas spędzony w Rakowie oceniam bardzo pozytywnie. Poznałem tu wielu wspaniałych ludzi. Chciałbym im podziękować za owocną współpracę. Piłka nożna od zawsze była moją pasją i dziś mogę śmiało powiedzieć, iż to była wielka przygoda, której nigdy nie zapomnę. Życzę całej społeczności skupionej wokół klubu, by na koniec sezonu udało się zrealizować sportowe cele i spełnić marzenia o mistrzostwie” – stwierdził Krawczak.

Prezes wicemistrza Polski poinformował o swoich dalszych planach w wywiadzie dla Onetu, konkretnie dla Przeglądu Sportowego. Krawczak potwierdził swój „transfer” do DMEC, ale nie zdradził jeszcze szczegółów owej współpracy oraz planów na sportowy rozwój cyklu:

Idę w nowym kierunku, od początku marca będę zarządzał organizacją międzynarodową Drift Masters European Championship. Pozostaję przy sporcie, tylko tym razem motoryzacyjnym. Drift Masters to bardzo ciekawy projekt z ogromnym potencjałem na globalny rozwój. Nie ukrywam, że to była trudna decyzja, gdyż bardzo zżyłem się z Rakowem, a sam klub jest w trakcie sezonu, w którym może sięgnąć po upragnione mistrzostwo. Co ważne, z Michałem Świerczewskim rozstajemy się w całkowitej zgodzie, pozostajemy w bardzo dobrych relacjach”.

Po 21. kolejkach PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa pozostaje liderem tabeli. Zawodnicy Marka Papszuna zgromadzili do tej pory 49 punktów, i o 7 „oczek” wyprzedzają stołeczną Legię. Trzecie miejsce zajmuje Lech Poznań. „Kolejorz” traci do Rakowa już 13 punktów.

Notkę o rezygnacji Adama Krawczaka z roli prezesa Rakowa przeczytacie na stronie klubu. Wszystkie wiadomości ze świata widowiskowej jazdy bokiem znajdziecie na rallyandrace.pl.

Carlo Abarth
31 marca 1949 roku założyłem przedsiębiorstwo motoryzacyjne sygnowane własnym nazwiskiem. Stworzyłem dziesiątki świetnych, pełnych duszy samochodów... A dzisiaj piszę dla Rally and Race. Nie tylko o maszynach z emblematem skorpiona na masce.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here