sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościTreningowy start Tiger Rally Team w Rajdzie Estonii

Treningowy start Tiger Rally Team w Rajdzie Estonii

Tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zbliża się do półmetka. Tomasz Kasperczyk – kierowca Tiger Rally Team wykorzystuje wakacyjną przerwę w RSMP do treningowego startu w szutrowym Rajdzie Estonii – 6. rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy.

Zagraniczne starty dla zawodników rywalizujących na co dzień w krajowym czempionacie są przede wszystkim szansą na doskonalenie rajdowego rzemiosła. Rajdy rozgrywane na śniegu i luźnych nawierzchniach stanowią znakomity trening również dla kierowców startujących na asfaltowych OS-ach.

Start w auto24 Rally Estonia jest dla załogi Tiger Rally Team bardzo ważnym elementem przygotowań do kolejnych rund RSMP. Wyjazdy na zagraniczne rajdy rozwijają wszechstronnie – zarówno umiejętności kierowcy jak również umiejętność tworzenia opisu odcinków specjalnych. Trasa rozgrywanej w Estonii rundy ERC wiedzie po ciekawych i wymagających szutrowych odcinkach, na których gromadzą się tysiące kibiców z około 20 krajów – spragnieni efektownej jazdy w pełnych uślizgach. Start w Estonii jest także dobrą okazją by odzyskać radość z jazdy po nie do końca udanym starcie w Rajdzie Kaszub.

Tomasz Kasperczyk: Treningowy start w Rajdzie Estonii to dla mnie przede wszystkim obycie się z dużymi prędkościami na luźnej nawierzchni i jazdą w poślizgach samochodem R5. Podróżowanie po OS-ach to fantastyczna zabawa i jazda „bokiem do przodu”, jakiej nie jesteśmy w stanie doświadczyć w RSMP. Jednak najważniejszym celem tego startu jest odzyskanie pewności siebie po ostatnich przygodach. Nie bez znaczenia jest także zbieranie doświadczeń na europejskim podwórku w rywalizacji z najszybszymi kierowcami starego kontynentu, gdzie kiedyś chcę walczyć o najwyższe lokaty. Poza tym Estonia to jeden z najpiękniejszych krajów w Europie i warto tu przyjechać choćby w celach turystycznych. Drugim powodem, dla którego zdecydowałem się na start w Estonii jest fakt, że mój mentor – Urmo Aava jest dyrektorem tego rajdu i to on skusił nas do przyjazdu tutaj. W ubiegłym roku byłem na zapoznaniu z trasą tej imprezy i zobaczyłem że szutry po których będziemy mieli okazję jeździć dają wiele frajdy z jazdy. Są naprawdę szybkie a na trasach są zawsze tłumy kibiców.

Damian Syty: Rajd Estonii to prawdziwe rajdowe święto w tej części Europy. Niezwykła atmosfera i rzesze kibiców dają motywację do widowiskowej jazdy po szybkich i wymagających OS-ach. Nasze cele na tą imprezę to przede wszystkim zdobycie kolejnych doświadczeń i sprawdzenie prędkości na luźnej nawierzchni w porównaniu do najlepszych. Nie nastawiamy się na konkretny wynik – chcemy przejechać dobry rajd i znaleźć się na mecie.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

 IMG_1316

Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:

Oficjalna strona: www.tigerrally.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Instagram: https://instagram.com/tigerrally

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV

Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

 • Rally Liepāja (Łotwa), 6-8 luty

 • auto24 Rally Estonia (Estonia) 17-19 lipca

 • Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

 • Rajd Świdnicki – KRAUSE, 24-26 kwietnia

 • Rajd Karkonoski, 14-16 maja

 • Rajd Gdańsk Baltic Cup, 19-21 czerwca

 • Rajd Rzeszowski, 06-08 sierpnia

 • Rajd Wisły, 04-06 września

 • Rajd Nadwiślański, 18-20 września

 • Rajd Dolnośląski, 16-18 października

 • Rajd Arłamów, 12-14 listopada

 inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here