Treningowy start Tiger Rally Team w Rajdzie Estonii

Tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zbliża się do półmetka. Tomasz Kasperczyk – kierowca Tiger Rally Team wykorzystuje wakacyjną przerwę w RSMP do treningowego startu w szutrowym Rajdzie Estonii – 6. rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy.

Zagraniczne starty dla zawodników rywalizujących na co dzień w krajowym czempionacie są przede wszystkim szansą na doskonalenie rajdowego rzemiosła. Rajdy rozgrywane na śniegu i luźnych nawierzchniach stanowią znakomity trening również dla kierowców startujących na asfaltowych OS-ach.

Start w auto24 Rally Estonia jest dla załogi Tiger Rally Team bardzo ważnym elementem przygotowań do kolejnych rund RSMP. Wyjazdy na zagraniczne rajdy rozwijają wszechstronnie – zarówno umiejętności kierowcy jak również umiejętność tworzenia opisu odcinków specjalnych. Trasa rozgrywanej w Estonii rundy ERC wiedzie po ciekawych i wymagających szutrowych odcinkach, na których gromadzą się tysiące kibiców z około 20 krajów – spragnieni efektownej jazdy w pełnych uślizgach. Start w Estonii jest także dobrą okazją by odzyskać radość z jazdy po nie do końca udanym starcie w Rajdzie Kaszub.

Tomasz Kasperczyk: Treningowy start w Rajdzie Estonii to dla mnie przede wszystkim obycie się z dużymi prędkościami na luźnej nawierzchni i jazdą w poślizgach samochodem R5. Podróżowanie po OS-ach to fantastyczna zabawa i jazda „bokiem do przodu”, jakiej nie jesteśmy w stanie doświadczyć w RSMP. Jednak najważniejszym celem tego startu jest odzyskanie pewności siebie po ostatnich przygodach. Nie bez znaczenia jest także zbieranie doświadczeń na europejskim podwórku w rywalizacji z najszybszymi kierowcami starego kontynentu, gdzie kiedyś chcę walczyć o najwyższe lokaty. Poza tym Estonia to jeden z najpiękniejszych krajów w Europie i warto tu przyjechać choćby w celach turystycznych. Drugim powodem, dla którego zdecydowałem się na start w Estonii jest fakt, że mój mentor – Urmo Aava jest dyrektorem tego rajdu i to on skusił nas do przyjazdu tutaj. W ubiegłym roku byłem na zapoznaniu z trasą tej imprezy i zobaczyłem że szutry po których będziemy mieli okazję jeździć dają wiele frajdy z jazdy. Są naprawdę szybkie a na trasach są zawsze tłumy kibiców.

Damian Syty: Rajd Estonii to prawdziwe rajdowe święto w tej części Europy. Niezwykła atmosfera i rzesze kibiców dają motywację do widowiskowej jazdy po szybkich i wymagających OS-ach. Nasze cele na tą imprezę to przede wszystkim zdobycie kolejnych doświadczeń i sprawdzenie prędkości na luźnej nawierzchni w porównaniu do najlepszych. Nie nastawiamy się na konkretny wynik – chcemy przejechać dobry rajd i znaleźć się na mecie.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

 IMG_1316

Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:

Oficjalna strona: www.tigerrally.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Instagram: https://instagram.com/tigerrally

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV

Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

 • Rally Liepāja (Łotwa), 6-8 luty

 • auto24 Rally Estonia (Estonia) 17-19 lipca

 • Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

 • Rajd Świdnicki – KRAUSE, 24-26 kwietnia

 • Rajd Karkonoski, 14-16 maja

 • Rajd Gdańsk Baltic Cup, 19-21 czerwca

 • Rajd Rzeszowski, 06-08 sierpnia

 • Rajd Wisły, 04-06 września

 • Rajd Nadwiślański, 18-20 września

 • Rajd Dolnośląski, 16-18 października

 • Rajd Arłamów, 12-14 listopada

 inf.pras.