Treningowy występ Neuville’a odwołany

Fot. Łukasz Kos

Thierry Neuville został wykreślony z listy zgłoszeń odbywającego się w ten weekend Rajdu Litwy. Miał to być trening lidera klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata WRC przed kolejną rundą na Łotwie.

Rajd Litwy to trzecia z sześciu rund rajdowych mistrzostw tego kraju. Zespół Hyundai Motorsport od początku miał pojawić się na imprezie z bazą w Możejkach, aby wystawić jednego Hyundaia i20 N Rally1 dla Esapekki Lappiego, który nie siedział w rajdówce od marcowego Rajdu Safari.

Niezadowolenie z tego faktu wyrażał Thierry Neuville, narzekając na brak okazji do treningów przed nadchodzącymi szybkimi rajdami szutrowymi WRC. Zespół wysłuchał swojego lidera i zgłosił drugi samochód do imprezy na Litwie, lecz wycofał go na kilka dni przed wyjazdem.

Taka decyzja ze strony ekipy może być podyktowana faktem, że jeden z ich samochodów Rally1 został niemal doszczętnie zniszczony przez Otta Tänaka, który w miniony weekend spektakularnie dachował już podczas drugiego odcinka specjalnego swojego domowego Rajdu Estonii.

Hyundai nie potwierdził tego faktu i wydał tylko lakoniczne oświadczenie. Przeczytamy w nim, że Neuville nie wystartuje na Litwie z powodu „innych aktywności”, nawiązując do jego planowanej obecności podczas Goodwood Festival of Speed.

„Jest jasne, że przed tymi szybkimi rajdami potrzebuję więcej czasu za kierownicą, czy to na naszej drodze testowej w Finlandii, czy gdziekolwiek. W zeszłym roku jeździliśmy tam 10-12 dni, a w tym roku nie byłem tam od lutego, gdy padał śnieg” – mówił Neuville zanim jeszcze zespół zgłosił go do Rajdu Litwy.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.