poniedziałek, 23 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościTrójka polskich kierowców w TOP10 serii WSK

Trójka polskich kierowców w TOP10 serii WSK

Sezon międzynarodowy w Europie wystartował. W miniony weekend we włoskiej Adrii rozegrano inauguracyjny weekend wyścigowy WSK Champions Cup, pierwszej tegorocznej imprezy prestiżowej serii. W akcji zobaczyliśmy aż 28 polskich kierowców. Trzech z nich zakończyło finały w TOP10 swoich kategorii.

David Liwiński w biegowej KZ2, Gustaw Wiśniewski w OK Junior oraz Jan Przyrowski w najmłodszej Mini 60 to nasi kierowcy, którzy uplasowali się najwyżej spośród wszystkich Polaków w tej imprezie. Oprócz nich w finałach czterech kategorii wystąpiło jeszcze sześciu zawodników z Polski. W najważniejszych wyścigach widzieliśmy Franciszka Lassotę i Marcela Kasprzyckiego wśród najmłodszych, Macieja Gładysza w OK Junior, Karola Pasiewicza i Tymoteusza Kucharczyka w OK oraz Kacpra Nadolskiego w KZ2. Pozostałych 19. polskich kierowców pożegnała się z rywalizacją po kwalifikacjach lub prefinałach.

Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa polskich finalistów. Pecha miał jedynie Maciej Gładysz (na zdjęciu poniżej), który tuż po starcie w wyścigu finałowym uczestniczył w incydencie i odpadł z rywalizacji. Jednak w prefinale, co warto odnotować, zanotował najszybszy czas wyścigu.

fot. Manuela Nicoletti

Najlepszą pozycję w finałach uzyskał Jan Przyrowski, który w kategorii Mini 60 finiszował na 5. pozycji. Gustaw Wiśniewski i David Liwiński zajęli 9. miejsce w kategoriach OK Junior i KZ2, a kolejni Polacy, których zobaczyliśmy w finałach zanotowali: Franciszek Lassota 25. miejsce, Marcel Kasprzycki 30. miejsce (obaj w Mini 60), Karol Pasiewicz 11. miejsce w OK, Tymoteusz Kucharczyk 14. w OK oraz Kacper Nadolski 24. w KZ2

Pełna lista zawodników z Polski startujących w WSK Champions Cup.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii w Adrii zostali Holender Rene Lammers (Baby Race) w Mini 60, reprezentant Zjednoczonych Emiratów Arabskich Rashid Al Dhaheri (Parolin) w OK Junior, Brazylijczyk Rafael Camara (Kart Republic) w OK oraz Szwed Viktor Gustafsson (Leclerc by Lennox) w KZ2.

W najbliższy weekend ponownie w Adrii zainauguruje cykl WSK Super Master Series, w którym zobaczymy znów polskich zawodników.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

41. Rajd Podlaski 2022 [wideo]

Materiał filmowy z szutrowego 41 Rajd Podlaskiego 2022.

Volvo wraca na tor

Łukasz Zoll jadący w barwach zespołu ZollRacingTeam  podczas trzeciej rundy Mistrzostw Polski Rallycross rozgrywanej na Torze w...

Łyżka dziegciu podczas Rajdu Podlaskiego

Jarek i Marcin Szeja nie zaliczą 41. Rajdu Podlaskiego do udanych. Załoga z Ustronia musiała zakończyć rywalizację...

Staniszewski wygrywa w Słomczynie

Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX  wygrał trzecią eliminację mistrzostw Polski rallycross w klasie supercars, która odbyła...

Sébastien PETIT wygrywa w Korczynie

Niedzielna odsłona 19 Wyścigu Górskiego Prządki – Valvoline, była inauguracją międzynarodowego sezonu wyścigowego dla kierowców klasyfikowanych w...

NAJPOCZYTNIEJSZE