środa, 28 września, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościTrwają zapisy na VI Rajd Koguta!

Trwają zapisy na VI Rajd Koguta!

Formularze zgłoszeniowe na VI Charytatywny Rajd Koguta pracują już pełną parą! Zaledwie kilka dni po oficjalnym uruchomieniu zapisów na liście znajduje się przeszło 200 załóg, a uczestnicy wpłacili na cele dobroczynne ponad… 100 000 zł!

Choć oławski Rajd Koguta nie ma jeszcze dekady, a do tej pory zorganizowano raptem kilka edycji, dla setek fanów klasycznej motoryzacji w Polsce stał się już imprezą niemal kultową. Nic dziwnego że rok w rok, dokładnie w Boże Ciało, do Oławy zjeżdżają się legendarne i najpiękniejsze maszyny minionych epok, aby wspólnie podróżować po kraju w szczytnym celu. Nie inaczej będzie już za kilka miesięcy. VI Rajd Koguta zawita bowiem do… Giżycka!

„Było morze, były góry, teraz czas jest na mazury!” – tak brzmi motto tegorocznej imprezy. Istotnie, przez ostatnie lata zawodnicy rajdu podróżowali po Dolnym Śląsku i okolicach, wspólnie zawitali do Zakopanego i Mielna, a w 2022 roku zaparkują w krainie wielkich jezior. Według prognoz na trasie zobaczymy kawalkadę 1500 samochodów. Wszystko to by dzielić się pasją do motoryzacji, zarażać miłością do klasyków i wspomóc potrzebujących!

fot. Muzeum Motoryzacji w Oławie – oficjalny profil Facebook

700 kilometrów przygody

Nie znamy jeszcze wszystkich atrakcji tegorocznego rajdu, organizatorzy nie pochwalili się też listą wymaganych zadań i punktów kontrolnych, które trzeba będzie odwiedzić. Wiemy, że uczestnicy zawitają na pewno do stolicy, być może odwiedzą też Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Uroczysty start, jak co roku, zlokalizowano na terenie Studia Reklamy Wena w Oławie. Dzięki uprzejmości władz miasta, linię mety wytyczono na plaży w Giżycku, wokół której powstanie specjalna scena koncertowa oraz brama, przy której kibice i zawodnicy witać będą kolejne, finiszujące ekipy. Edycję zwieńczy wspólny zlot zabytkowych pojazdów.

Do startu zgłoszone mogą być wyłącznie samochody uprawnione do poruszania się w ruchu publicznym. Głównym kryterium jest wiek pojazdu. Zgodnie z regulaminem, „w rajdzie mogą wziąć udział pojazdy wyprodukowane w Polsce lub w bloku wschodnim, które mają minimum 15 lat oraz wszystkie pozostałe pojazdy wyprodukowane do roku 1994”. Organizator nie wyklucza wyjątków, ale decyzja o ewentualnym dopuszczeniu zostanie rozpatrzona indywidualnie, po mailowym zgłoszeniu na adres zabytkowe@wenareklamy.pl.

Regulamin imprezy oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie Rajdu Koguta 2022.

fot. Muzeum Motoryzacji w Oławie – oficjalny profil Facebook

Zabawa w słusznej sprawie!

Ideą Rajdu Koguta, poza dzieleniem się pasją do motoryzacji, jest pomoc potrzebującym. Wpisowe oraz wszystkie dodatkowe wpłaty od uczestników w stu procentach trafiają na cele charytatywne, a koszty organizacji imprezy pokrywa Studio Reklamy Wena i Muzeum Motoryzacji w Oławie, które odwiedziliśmy podczas dolnośląskiej edycji Śniadanie&Gablota. W zeszłym roku udało się zebrać przeszło… 530 000 zł, które podzielono na 81 przelewów dla fundacji, stowarzyszeń, schronisk oraz indywidualnych zbiórek. Pieniądze trafiły również za granicę, wybudowano między innymi studnie wody w Kenii. Patrząc na obecne tempo zgłoszeń i hojność zawodników, obecny rok może być rekordowy pod… każdym względem.

Kwota minimalnego wpisowego uzależniona jest od rodzaju zgłoszonego pojazdu. Wynosi ona 50 zł dla rowerów, 200 zł dla motorowerów, motocykli i traktorów oraz 600 zł dla samochodów i autobusów. W tym roku akcje charytatywne obejmą nie tylko potrzebujących z Dolnego Śląska, odpowiednia kwota przekazana zostanie również dla Domu Dziecka w Giżycku. Lista wszystkich fundacji i stowarzyszeń dostępna jest naturalnie na stronie rajdu.

Z kim widzimy się na lini startu 16.06? Dajcie znać jakimi maszynami ruszycie do Giżycka!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19 Rajd Włocławski – Choceń 2022 – KJS – zapowiedź

19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16 października. Zachęcamy do udziału i kierujemy na organizatora - Automobilklub Włocławski.
19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16...

Best of 6 runda MP Rallycross [wideo]

Najciekawsze sytuacje na Autodromie Słomczyn podczas minionej 6 rundy Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross. Weekend...

Kajetanowicz po testach przed WRC Rajdem Nowej Zelandii [wideo]

Kajetan Kajetanowicz ma już za sobą szutrowe testy przed WRC Nowej Zelandii. Polska załoga zapoznała się już...

Toyota GT Series Polska – trzecia runda na torze w Kielcach

Dobiega końca drugi sezon Toyota GT Series Polska. W tym roku do zawodów zapisało się ponad 110...

Piotr Więcek przed szansą na tytuł Mistrza Europy w driftingu

W najbliższą sobotę oczy wszystkich kibiców driftingu zwrócone będą na łódzką Moto Arenę, gdzie odbędzie się ostatnia...

NAJPOCZYTNIEJSZE