wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościTrzecia runda Rotax Max Challenge

Trzecia runda Rotax Max Challenge

W Bydgoszczy startuje Rotax Max Challenge Poland. To czwarty weekend wyścigowy serii i trzecia runda sezonu zasadniczego. Kierowcy spotkają się po raz pierwszy na tym kartodromie w walce o punkty, choć wielu z nich już jechało w tym roku w Bydgoszczy.

Liderami klasyfikacji generalnych w poszczególnych kategoriach są Kacper Rajpold (Micro Max), Franciszek Cegielski (Mini), Kacper Turoboyski (Junior), Piotr Borowczyk (Senior), Dawid Maślakiewicz (DD2) i Sławomir Murański (DD2 Masters). To oni zgromadzili największą liczbę punktów po dwóch weekendach wyścigowych w Poznaniu i Słomczynie.

Ale zaciętej rywalizacji możemy spodziewać się praktycznie w każdej kategorii. Podczas dwóch poprzednich weekendów wyścigowych zawodnicy każdej z nich dali próbkę emocji obserwatorom zmagań. Znakomite wyścigi najmłodszych kategorii, wśród juniorów, w DD2 czy nawet najsłabiej obsadzonej kategorii Senior Max przysporzyły wielu fantastycznych zwrotów akcji i zaskakujących rozstrzygnięć.

Jak będzie wyglądała rywalizacja w ten weekend? Bydgoszcz to specyficzny tor, który kryje w sobie sporo niespodzianek. Przekonaliśmy się o tym podczas weekendu mistrzowskiego oraz Rok Cup Poland.

Start zawodów w piątkowe przedpołudnie, kiedy zostaną rozegrane treningi oficjalne. Wyścigi o punkty w piątek i sobotę.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE