środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościTrzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy imprezy inaugurujące międzynarodowe ściganie w kartingu. W dwóch odsłonach prestiżowej WSK polscy kierowcy stanęli na podium.

Międzynarodowy sezon kartingowy w Europie rozpoczął się 22 stycznia, gdy rozpoczęła się 27. edycja Winter Cup. Impreza wróciła po ostatnich przetasowaniach terminarzowych (pandemia) na swoje miejsce w kalendarzu. Podobnie jak przed laty, tak i w tym roku Winter Cup rozpoczął wyścigowy sezon na włoskich torach, a na listach startowych pięciu kategorii pojawiło się 172 kierowców, w tym 11 Polaków.

Wśród kierowców kategorii Mini, podzielonej na dwie grupy – do lat 10 i starsi – najwyższą pozycję zajął Leonardo Górski (U10, Babyrace), który uplasował się na 4. pozycji (w finale finiszował na drugim miejscu, ale otrzymał karę), w drugiej grupie najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem był Kacper Rajpold (Novalux), który zajął 19. miejsce.
W OK Junior najlepszy był Adam Sydor (KRZ) 12. pozycja, w OK Tomasz Ibsen (KRZ) 23., a w KZ David Liwiński (Haak) 22. miejsce.

W kolejny weekend wyścigowy – ostatni w styczniu – rozegrano pierwszą imprezę WSK – Champions Cup, w której również wystartowali polscy kierowcy. Na torze w Lonato pojawiło się siedem kategorii, po raz pierwszy w historii dwie kategorie IAME X30, w których zobaczyliśmy 74 kierowców. Ogólnie w pierwszych zawodach WSK w tym sezonie wystartowało aż 322 zawodników, w tym 13 Polaków.

Najlepsze miejsce i pierwsze polskie podium w tym sezonie zaliczył Leonardo Górski, który w grupie Mini U10 stanął na najniższym jego stopniu. Dla młodziutkiego polskiego kierowcy na stałe mieszkającego w Wielkiej Brytanii było to pierwsze w kartingowej karierze podium, również pierwsze w prestiżowej WSK.

W miniony weekend (5 lutego) w Lonato odbyła się kolejna impreza WSK, pierwsza z czterech rund cyklu WSK Super Master Series. Znów na torze South Garda Karting zaprezentowało się ponad trzystu kierowców, dokładnie 334) i znów polski kierowca, których wystartowało w Lonato 20, stanął na podium. Tym razem w seniorskiej kategorii OK Gustaw Wiśniewski (Forza Racing) uplasował się drugim miejscu, ustępując tylko kierowcy z USA Jamesowi Egozi.

Polacy w Winter Cup:
Mini: 19. Kacper Rajpold, 41. Remigiusz Samczyk, 51. Ksawery Dudkowski, 56. Adam Bryła, 59. Ksawery Rafalik
Mini U10: 3. Leonardo Górski
OK Junior: 12. Adam Sydor, 19. Wojciech Woda, 34. Maksymilian Rafalik
OK: 23. Tomasz Ibsen
KZ2: 22. David Liwiński

Polacy w WSK Champions Cup
Mini: 37. Kacper Rajpold, 52. Remigiusz Samczyk, 66. Bruno Gryc
Mini U10: 3. Leonardo Górski, 11. Wiktor Stalmach, 19. Ksawery Dudkowski, DNF Antoni Ociepa
OK Junior: 18. Klara Kowalczyk, 25. Juliusz Ociepa, 48. Borys Łyżeń, 51. Wojciech Woda
OK: 16. Gustaw Wiśniewski
KZ2: 37. Jakub Wójcik

Polacy w WSK Super Master Series
Mini: 34. Bruno Gryc, 55. Adam Bryła, 56. Kacper Rajpold, 59. Remigiusz Samczyk, 68. Tomasz Cichoracki, 70. Mikołaj Gawlikowski
Mini U10: 8. Leonardo Górski, 18. Wiktor Stalmach, 37. Ksawery Dudkowski
OK Junior: 36. Borys Łyżeń, 49. Klara Kowalczyk, 72. Wojciech Woda
OK: 2. Gustaw Wiśniewski, 29. Jan Przyrowski, 30. Maciej Gładysz, 31. Maksymilian Angelard
KZ2: 36. David Liwiński, 54. Karol Pasiewicz, 59. Filip Wójcik, 61. Jakub Wójcik.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Ubiegły sezon zakończony na drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Europy zaostrzył wszystkim apetyty. Damian Litwinowicz jest już...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here